برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

با امکانات نسخه جدید سکوی ابری (PaaS) آروان آشنا شوید

همواره یکی از دغدغه‌های اصلی استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین، رهایی از مشکلات مدیریت منابع و زیرساخت‌های محصولات خود بوده است. زیست‌بوم استارت‌ آپی کشور امروزه شاهد حضور تعداد زیادی استارت‌ آپ‌ در ابعاد و اندازه‌های مختلف است که در صنعت‌های متفاوت مشغول به فعالیت هستند. با توجه به پیچیدگی‌های مدیریت سرورها و هزینه‌ی بالای به خدمت گرفتن متخصصات ابری، کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگان مستقل به استفاده از خدمات ابری روی آورده‌اند تا بتوانند با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، محصول خود را با سرعت و سادگی بیش‌تری توسعه دهند و به بازار عرضه کنند.

 

سکوی ابری (PaaS)  چیست؟

یکی از این خدمات ابری سکوی ابری است. سرویس سکوی ابری می‌تواند ابزارهای مربوط به تولید، تست و توسعه‌ی نرم‌افزار را در اختیار کاربران قرار دهد.مخاطبان اصلی این سرویس طراحان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، سیس‌ادمین‌ها و مهندسان دوآپس و توسعه‌ی محصول هستند.  

سرویس سکوی ابری (PaaS) از زیرشاخه‌های رایانش ابری است که مهم‌ترین مزیت آن تسهیل راه‌اندازی، پیکربندی و دیپلویمنت نرم‌افزارها است.

با توجه به تازه بودن محصول سکوی ابری در جهان، شرکت‌های اندکی وجود دارند که این خدمات را به کاربران ارایه می‌دهند. یکی از این شرکت‌ها مایکروسافت است که با سرویس مایکروسافت آژور (Microsoft Azure) خود ابزارهای مختلفی را به‎شکل Platform as a Service در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان محصول قرار می‌دهد. 

در ایران نیز تنها چند شرکت به ارایه سرویس PaaS می‌پردازند. یکی از این شرکت‌ها ابر آروان است که کامل‌ترین سرویس سکوی ابری را به کاربران ارایه می‌دهد. 

 

امکانات سکوی ابری آروان کدام است؟

سکوی ابری آروان امکانات متعددی را برای کاربران فراهم می‌کند تا به بتوانند تنها با اجرای چند دستور، محصول نرم‌افزاری خود را آماده ورود به بازار کنند. علاوه بر این، سکوی ابری آروان در مدیریت محصول، پشتیبانی، مانیتورینگ و دسترسی به شبکه نیز به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند.

چه نرم‌افزار ابری‌تان ساده باشد چه پیچیده؛ شما می‌توانید در سکوی ابری آروان تنها با چند کلیک از یک اپلیکیشن مستقل کوچک تا یک کلاستر کوبرنتیز را راه‌اندازی کنید. 

سکوی ابری آروان در آخرین تغییرات خود، به تازگی نسخه جدیدتری از PaaS در اختیار کاربران قرار داده که در آن علاوه بر ویژگی‌های قبلی، امکانات جدیدی نیز اضافه شده است. 

 

اتصال به یک دامنه اختصاصی 

به کمک DNS آروان، کاربران سرویس PaaS می‌توانند به به یک دامنه اختصاصی به جای یک زیردامنه متصل شوند. این قابلیت به دلیل یکپارچگی سکوی ابری با CDN و DNS آروان است. 

 

IP اینترنتی برای پادها  

سرویس PaaS ابر آروان امکان افزودن هر تعداد IP به Containerها را که کاربران برای اجرای محصول لازم دارند، در لحظه فراهم می‌کند. هم‌چنین در سکوی ابری امکان استفاده از IP  اختصاصی برای اپلیکیشن‌تان را خواهید داشت. به این طریق علاوه‌بر HTTP(s) سایر پورت‌ها و پروتکل‌ها هم در دسترس هستند. 

 

انطباق با مانیفستKubernetes  

اگر در گذشته از کوبرنتیز استفاده کرده‌اید و برای قسمت‌های مورد نیاز برای اجرا شدن اپلیکیشن خود، مانیفست‌های لازم را نوشته‌اید؛ با استفاده از پنل کاربری ابر آروان می‌توانید آن‌ها را به‌شکل مستقیم روی سکوی ابری مستقر کنید.  

 

اجرای Container Image از Repository 

می‌توان در کم‌تر از چند ثانیه، یک اپلیکیشن مستقل کوچک تا یک Cluster Kubernetes را از یک Image استاندارد،  یک وب‌سرور، یک Repository عمومی یا خصوصی راه‌اندازی کرد. 

 

مقیاس‌پذیری خودکار

در سکوی ابری آروان این امکان وجود دارد که اگر اپلیکیشن شما به حد مشخصی از Load برسد، به‌شکل خودکار چند نسخه از اپلیکیشن ساخته و Load بین آن‌ها پخش شود. این کار مانع Down Time اپلیکیشن شما خواهد شد.  

 

مدیریت منابع با دقت یک دهم 

با سکوی ابری آروان می‌توانید منابع خود را با دقت ۰.۱ روی هسته پردازشی (CDU)، حافظه تصادفی (RAM) و حافظه دیسکی تنظیم و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. 

 

مشاهده لاگ  

شما می‌توانید تمامی Logهایی که نرم‌افزارتان تولید می‌کند را با استفاده از CLI ابر آروان، مشاهده ‌کنید. 

 

مانتورینگ 

سکوی ابری آروان تمام منابع و دیتاها را به‌شکل مستمر مانیتور می‌کند و نتایج را در قالب گزارش‌های تصویری به شما نمایش می‌دهد. 

 

چگونه به سکوی ابری آروان دسترسی پیدا کنیم؟

اگر برای Deploy‌ کردن اپلیکیشن یا استفاده از پلتفرم ابری آروان نیاز به راهنمایی بیش‌تری دارید، به وب‌سایت ابر آروان مراجعه کنید و مستندات و راهنماهای متنی و ویدیویی استفاده از این محصول را بخوانید و ببینید. هم‌چنین می‌توانید به صفحه‌ی سکوی ابری آروان، سر بزنید تا با امکانات و مزیت‌های این سرویس بیش‌تر آشنا شوید.

 

شرکت ابر آروان در نسخه‌ی جدید سکوی ابری PaaS تلاش کرده است که تا حد ممکن از پیچیدگی‌های محصول کم کند تا مشتریان تجربه‌ی کاربری بهتری در استفاده از این سرویس داشته باشند. برای استفاده از محصول PaaS آروان کافی است در وب‌سایت ابر آروان ثبت نام کنید و پس از ورود به پنل کاربری خود، اپلیکیشن‌تان را بر بستر سکوی ابری آروان مستقر سازید. از طریق داشبورد به آسانی می‌توانید به همه امکانات PaaS ابر آروان دسترسی داشته باشید.

 

علاوه بر این برای محاسبه‌ی هزینه مصرفی خود، به صفحه‌ی قیمت‌گذاری PaaS  در وب‌سایت آروان سر بزنید و با ماشین حساب آروان میزان مصرف خود را محاسبه کنید.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی