گزارش جدید تپسی، رشد این شرکت را نوید می‌دهد

پیرو الزام به شفاف بودن و انتشار داده‌های کسب‌وکارهایی که در بورس پذیرفته می‌شوند، شرکت تپسی صورت‌های مالی خود را در سامانه کدال منتشر کرد.

 

مجموع درآمدهای سال گذشته تپسی براساس گزارش منتشر شده در کدال، 266 میلیارد تومان بوده که 93 درصد آن از کمیسیون دریافتی از رانندگان به دست آمده است. سود خالص تپسی نیز در سال 1400 به بیش از 19 میلیارد تومان رسیده است. پیش‌تر شرکت تامین سرمایه کاردان در گزارش ارزش‌گذاری تپسی، سود خالص 6 ماهه اول 1400 این شرکت را حدود 1.2 میلیارد تومان محاسبه کرده بود.

 

تپسی در صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده منتهی به اسفند سال 1400 خود، به ازای هر سهم 16 تومان سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 309 درصد افزایش را ثبت کرده است.

 

درآمد تپسی با افزایش 52 درصدی به 266 میلیارد تومان رسید و توانست 87 درصد از درآمدهای پیش‌بینی شده در امیدنامه را محقق کند. البته 93 درصد این درآمد مربوط به کمیسیون دریافتی از رانندگان است.

 

بررسی آمارها نشان می‌دهد که میزان سفر مردم با استفاده از این پلتفرم تاکسی آنلاین نسبت به سال 1399 کاهش یافته، اما درآمد این شرکت صعودی شده است.

 

امیدنامه کاردان بیان می‌کرد که این شرکت سود بسیار کمی برای تپسی پیش‌بینی کرده بود که برخی آن را به پیش‌بینی محافظه‌کارانه آن نسبت می‌دهند.

 

دومین مولفه سودآوری تپسی مربوط به سرویس تلفنی است که با افزایش 68 درصدی سود 13 میلیارد تومان درآمد به شرکت رساند. این سرویس تنها 5 درصد سود از کل درآمدها را شامل می‌شود. تپسی پیش‌بینی کرده که امسال درآمدها از بخش کمیسیون و سرویس در حدود 3 درصد افزایش پیدا کند.

 

درآمد 24 میلیارد تومانی تپسی در فروردین 1401

 

علاوه بر گزارش سال 1400، تپسی صورت‌های مالی ماهانه مربوط به فروردین ماه 1401 و بازه منتهی به آخرین روز این ماه را به عنوان تازه‌ترین گزارش خود منتشر کرده است.

 

گزارش جدید تپسی بیان می‌کند که درآمد این شرکت در فروردین 1401 مبلغ 24 میلیارد تومان بوده که حدود 22.5 میلیارد تومان آن از محل کمیسیون‌های دریافتی این شرکت از رانندگان به دست آمده است. همچون 1400، بالاترین کانال درآمدی تپسی پس از کمیسیون سفیران، مربوط به سرویس تلفنی آن با رقم حدودی 1 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است.

 

صورت مالی فروردین 1401 تپسی را از اینجا دریافت کنید.

 

link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها

پادکست زوم