گزارش جدید تپسی، رشد این شرکت را نوید می‌دهد

پیرو الزام به شفاف بودن و انتشار داده‌های کسب‌وکارهایی که در بورس پذیرفته می‌شوند، شرکت تپسی صورت‌های مالی خود را در سامانه کدال منتشر کرد.

مجموع درآمدهای سال گذشته تپسی براساس گزارش منتشر شده در کدال، ۲۶۶ میلیارد تومان بوده که ۹۳ درصد آن از کمیسیون دریافتی از رانندگان به دست آمده است. سود خالص تپسی نیز در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۱۹ میلیارد تومان رسیده است. پیش‌تر شرکت تامین سرمایه کاردان در گزارش ارزش‌گذاری تپسی، سود خالص ۶ ماهه اول ۱۴۰۰ این شرکت را حدود ۱.۲ میلیارد تومان محاسبه کرده بود.

تپسی در صورت مالی ۱۲ ماهه حسابرسی نشده منتهی به اسفند سال ۱۴۰۰ خود، به ازای هر سهم ۱۶ تومان سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰۹ درصد افزایش را ثبت کرده است.

درآمد تپسی با افزایش ۵۲ درصدی به ۲۶۶ میلیارد تومان رسید و توانست ۸۷ درصد از درآمدهای پیش‌بینی شده در امیدنامه را محقق کند. البته ۹۳ درصد این درآمد مربوط به کمیسیون دریافتی از رانندگان است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد که میزان سفر مردم با استفاده از این پلتفرم تاکسی آنلاین نسبت به سال ۱۳۹۹ کاهش یافته، اما درآمد این شرکت صعودی شده است.

امیدنامه کاردان بیان می‌کرد که این شرکت سود بسیار کمی برای تپسی پیش‌بینی کرده بود که برخی آن را به پیش‌بینی محافظه‌کارانه آن نسبت می‌دهند.

دومین مولفه سودآوری تپسی مربوط به سرویس تلفنی است که با افزایش ۶۸ درصدی سود ۱۳ میلیارد تومان درآمد به شرکت رساند. این سرویس تنها ۵ درصد سود از کل درآمدها را شامل می‌شود. تپسی پیش‌بینی کرده که امسال درآمدها از بخش کمیسیون و سرویس در حدود ۳ درصد افزایش پیدا کند.

درآمد ۲۴ میلیارد تومانی تپسی در فروردین ۱۴۰۱

علاوه بر گزارش سال ۱۴۰۰، تپسی صورت‌های مالی ماهانه مربوط به فروردین ماه ۱۴۰۱ و بازه منتهی به آخرین روز این ماه را به عنوان تازه‌ترین گزارش خود منتشر کرده است.

گزارش جدید تپسی بیان می‌کند که درآمد این شرکت در فروردین ۱۴۰۱ مبلغ ۲۴ میلیارد تومان بوده که حدود ۲۲.۵ میلیارد تومان آن از محل کمیسیون‌های دریافتی این شرکت از رانندگان به دست آمده است. همچون ۱۴۰۰، بالاترین کانال درآمدی تپسی پس از کمیسیون سفیران، مربوط به سرویس تلفنی آن با رقم حدودی ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

صورت مالی فروردین ۱۴۰۱ تپسی را از اینجا دریافت کنید.

link

مطالب مرتبط

رمزارزها و فین‌تکنوبیتکس

نگاهی به آلت‌کوین‌ها در سالروز خلق «نیم کوین»

دو سال پس از آنکه بیت کوین پا  به عرصه گذاشت، ظرفیت‌های بلاکچین و محدودیت‌های بیت‌کوین باعث شد شبکه‌های بلاکچینی با قابلیت‌های جدیدتر و کوین‌های خود وارد میدان
دو سال پس از آنکه بیت کوین پا  به عرصه گذاشت، ظرفیت‌های بلاکچین و محدودیت‌های بیت‌کوین…
خبرها

مشتریان منحصر بفرد سینماتیکت به بیش از ۵ میلیون نفر رسید

سامانه فروش بلیت آنلاین «سینماتیکت» اعلام کرد در فروردین ۱۴۰۳ به بیش از ۵ میلیون مخاطب منحصر به فرد رسیده است. این پلتفرم از ابتدای فروردین ۱۴۰۳، ۸۷۰ هزار بلیت به
سامانه فروش بلیت آنلاین «سینماتیکت» اعلام کرد در فروردین ۱۴۰۳ به بیش از ۵ میلیون مخاطب…
تخفیفان

احتمال سرمایه‌گذاری گلرنگ در تخفیفان

نازنین دانشور اعلام کرد که پس از همکاری تخفیفان با تپسی، احتمال دارد گلرنگ در تخفیفان نیز سرمایه‌گذاری کند. نازنین دانشور، هم‌موسس و مدیرعامل اسبق تخفیفان در
نازنین دانشور اعلام کرد که پس از همکاری تخفیفان با تپسی، احتمال دارد گلرنگ در تخفیفان…
ایرانسل

آغاز فاز دوم عملیات توسعه فیبر نوری ایرانسل در قائم‌شهر

با امضای قرارداد پروژه توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و فرمانداری و شهرداری شهرستان قائمشهر، فاز دوم عملیات اجرایی شبکه
با امضای قرارداد پروژه توسعه زیرساخت شهر هوشمند بین اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم