برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

برگزاری آخرین دوره CS50 هاروارد در ایران با حمایت نوبیتکس

آخرین دوره آموزش مبانی علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد با نام CS50x در تابستان امسال با حمایت نوبیتکس، بزرگترین پلتفرم تبادل رمزارز در ایران برگزار شد. روز جمعه ۲۵ شهریورماه و بعد از برگزاری ۱۲جلسه از این رویداد، پرونده CS50x در ایران بسته شد و دانش‌پذیران این دوره از آخرین فرصت برای دریافت گواهینامه معتبر دانشگاه هاروارد استفاده کردند.

 

دوره آموزشی مبانی علوم کامپیوتر CS50x از ۱۷تیرماه آغاز شد و در طول تابستان جمعه هر هفته ۴۰۰نفر به صورت حضوری در سینما کوروش و بیش از چهار هزار نفر به صورت آنلاین و از طریق پنل کاربری خود مبانی علوم کامپیوتر و مقدمات برنامه‌نویسی را یاد گرفتند تا قدم در راهی بگذارند که اکنون به عنوان پرکاربردترین حرفه در قرن ۲۱ به حساب می‌آید. به گفته برگزارکنندگان CS50x ایران، حدود ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان این دوره، تجربه حضور در هیچ دوره آموزشی‌ای در حوزه برنامه‌نویسی را نداشتند. موردی که نشان می‌دهد بخش عمده شرکت‌کنندگان با فراگیری دانش برنامه‌نویسی، قدم در راه جدیدی گذاشته‌اند.

 

شرکت‌کنندگان دوره CS50x ایران در پایان هر جلسه هفتگی، با انجام تمرین در نظر گرفته شده خود را برای جلسات بعدی آماده کردند تا در نهایت در جلسه یازدهم با پروژه اصلی مواجه شوند. آنها با انجام پروژه‌ای که به آنها محول شده و بارگذاری آن در سایت دانشگاه هاروارد می‌توانند گواهینامه این دوره را دریافت کنند. در جلسه یازدهم و بعد از پایان دوره آموزشی، شرکت‌کنندگان با مسیر شغلی پیش رویشان هم مواجه شدند. در آخرین جلسه نمایندگانی از صنعت استارتاپی با تشریح مسیرشغلی، شرکت‌کنندگان را در انتخاب درست همراهی کردند. در این جلسه حمیدرضا احمدی توسعه‌دهنده بک‌اند نوبیتکس، محمدجواد خادمیان توسعه‌دهنده فرانت‌اند نوبیتکس، هادی دادجوی توسعه‌دهنده بلاکچین نوبیتکس، امیراحمد ادیبی توسعه‌دهنده اپلیکیشن، عرفان مهربان مهندس نرم‌افزار، پوریا حداد کارشناس هوش مصنوعی و وحید ابراری کارشناس حقوقی درباره مسیرهای شغلی پیش روی نیروهای تازه کار برنامه نویسی گفتند.

 

قرار است در ادامه مسیر آخرین دوره آموزشی مبانی علوم کامپیوتر هاروارد در ایران، رویداد هکتون به میزبانی نوبیتکس در روزهای ۱۱ تا ۱۳ مهرماه برگزار شود و در آن دانش‌پذیران دوره در کنار هم با مهارت‌های حل مسئله و کار گروهی بیشتر آشنا شوند و راحت‌تر بتوانند پروژه‌های خود را تکمیل کنند.

 

یک هفته پس از برگزاری هکتون در روز ۲۳ مهر رویداد آخر CS50xFair برگزار خواهد شد و در این نمایشگاه، شرکت‌کنندگانی که پروژه خود را در رویداد هکتون کامل کرده‌اند پروژه نهایی خود را به نمایش می‌گذارند. بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است. در کنار این بازدید عمومی، نماینده‌های بسیاری از شرکت‌های بزرگ و سرشناس حوزه فناوری ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارند و با بازدید از پروژه‌ها، از میان افراد برتر، عده‌ای را برای استخدام و جذب انتخاب می‌کنند.

مطالب مرتبط

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی