معاون توسعه کسب‌و‌کار نوبیتکس تاکید کرد: وجود ظرفیت‌های قابل توجه تعامل بین صنعت کریپتوکرانسی و بانک‌ها

معاون توسعه کسب و کار نوبیتکس با بیان اینکه آینده‌ی دنیا به سمت صنعت غیرمتمرکز مالی حرکت می‌کند، گفت: بانک‌ها باید خودشان را با این جریان همراه کنند، از این فرصت استفاده کنند و سرویس‌های مشترکی میان صنعت کریپتو و بازیگران سنتی صنعت مالی ایجاد شود.

 

وحید شامخی در رویداد اطلس که در ایستگاه نوآوری شریف برگزار شد، با اشاره به گزارش‌های اخیر چینالیسیس درباره توسعه رمزارزها در جهان، افزود: بیشترین رشد در بازار کریپتوکارنسی از سال 2017 تا 2022 در خاورمیانه و شمال آفریقا بوده است و مقایسه ارزش بازار طلا و رمزارز در جهان نشان می‌دهد که ارزش بازار رمزارز حدود 10 درصد از ارزش کل بازار طلای جهان است که میزان قابل توجهی برای یک بازار نوپا محسوب می‌شود. رشد تعداد کاربران بازار رمزارز در ایران نیز بالاتر از میانگین جهانی بوده است و حتی در سال 2022 هم که بازار نزولی بوده، شاهد ورود کاربران جدید ایرانی و بالاتر بودن نسبت آن با میانگین جهانی بوده‌ایم.

 

او به آمار نزدیک به پنج میلیون نفری تعداد کاربران نوبیتکس اشاره کرد و درباره خدمات مشترک بانک‌ها و اکسچنج‌ها، گفت: در حال حاضر 55 بانک از صد بانک برتر دنیا در بلاکچین و کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری داشته‌اند. سه ترندی که در میان بانک‌های بزرگ دنیا تا به امروز قابل توجه بوده است، یکی این است که بانک‌ها خدماتی مثل کاستدی یا ولت سرویس ارائه کنند، دیگر اینکه امکان تریدینگ برای مشتریان بانک‌ها را فراهم کنند و سوم، بانک‌ها برای کسانی که خودشان تریدر هستند سرویس‌هایی را ایجاد کنند که راحت‌تر در این حورزه فعالیت و ترید داشته باشند. نکته قابل توجه اینکه ۹۰ درصد معاملات بازار سهام آمریکا از طریق شرکت‌ها به‌جای معاملات شخص حقیقی محقق می‌شود، اما هنوز در صنعت کریپتو اینطور نیست.

 

معاون توسعه کسب و کار نوبیتکس اظهار کرد: در مورد کاستدی ولت، بانک‌ها همان‌طور که براساس ماموریت‌شان در چند دهه گذشته از دارایی مردم محافظت می‌کردند، ترند جدید این است که نگهداری دارایی‌های دیجیتال مردم را هم در اقدامات و برنامه‌های جدیدشان داشته باشند.

 

به گفته شامخی، امروز بهترین زمان برای همکاری بانک‌ها و پلتفرم‌های تبادل رمزارز است و پیشنهاد من به بانک‌ها این است که این فرصت را از دست ندهند. کاستدی ولت، جابه‌جایی دارایی، تریدینگ، پرداخت، مدیریت ثروت، وثیقه دیجیتال و… فرصت‌های همکاری بین بانک‌ها و کریپتوکارنسی در دنیای امروز است.

link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها

پادکست زوم