مدیرعامل بقراط: کاهش ۷۵ درصدی کنسلی بیماران با نوبت‌گیری آنلاین

پرداخت آنلاین در حین نوبت گیری اینترنتی میزان کنسلی زمان را در بین بیماران تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهد.

بسیاری از ما این روزها در زندگی روزمره خود با دنیای تکنولوژی سروکار داریم. در حالی که تکنولوژی به لایه‌های متفاوتی از زندگی همه ما نفوذ پیدا کرده، حوزه پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نمانده است. بسیاری از پزشکان علاوه بر نسخه آنلاین، ترجیح می‌دهند با مدل سنتی مدیریت مطب و انبوهی از پرونده‌های پزشکی و ضریب و خطاهای گاه و بیگاه در ثبت اطلاعات بیماران خداحافظی کرده و حتی برای مدیریت مالی خود سراغ دنیای دیجیتال رفته و به دنیای مدرن سلام کنند.

استفاده ازپلتفرم‌های سلامت توسط پزشکان مزایایی از جمله بهبود کیفیت، امنیت، کاهش خطاهای پزشکی، مدیریت اطلاعات بیماران،  بروزرسانی اطلاعات و …را به همراه دارد.

اما در کنار تمام این مزایا؛ جدیدترین آماری که پلتفرم آنلاین سلامت بقراط منتشر کرده نشان می‌دهد پزشکانی که برای مدیریت مطب ازپلتفرم‌های آنلاین سلامت استفاده می‌کنند در سال دوم استفاده از این پلتفرم‌ها، رشدی بیش از ۵۰ درصد را به نسبت سال اول استفاده تجربه می‌کنند.

به گفته مدیرعامل بقراط، بررسی‌های این پلتفرم نشان می‌دهد مقایسه سال دوم استفاده پزشکان از پلتفرم آنلاین سلامت بقراط در قیاس با سال اول در بردارنده رشدی ۵۶ درصدی است.

مهرشاد تیموری مدیرعامل بقراط با اعلام این خبر ادامه می‌دهد:« داده‌های ثبت شده در بقراط حاکی از این است پزشکانی که ترجیح می‌دهند با مدل سنتی مدیریت مطب خداحافظی کرده و به سمت و سوی امکانات دیجیتال مسیرشان را عوض کنند، تقریبا در سال دوم فعالیت خود از تمام امکانات فضای دیجیتالی که پلتفرم در اختیارشان قرار می‌دهد استفاده می‌کنند.»

تیموری معتقد است استفاده کامل از امکانات دیجیتال سبب می‌شود پزشکان در سال دوم استفاده از امکانات فضای دیجیتال رشدی بالغ بر ۵۶ درصد را تجربه کنند. او مزیت‌هایی چون عدم وجود تایم خالی؛ کمترین کنسلی بیمار به دلیل پرداخت آنلاین در زمان ثبت نوبت آنلاین، افزایش تعداد افراد ویزیت شده توسط پزشک به دلیل کم شدن تایم تداخل ویزیت بیماران، دسترسی راحت و سریع به پرونده بیماران به دلیل بیس تکنولوژی و آرشیو پرونده پزشکی در بقراط و…را دلایل اصلی و مهم این رشد عنوان می‌کند.

مدیرعامل بقراط با عنوان اینکه پرداخت آنلاین در حین نوبت گیری اینترنتی میزان کنسلی زمان را در بین بیماران تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهد تاکید می‌کند:« دسترسی آسان با یک نام و کد ملی به پرونده بیمار، دقت در ثبت اطلاعات، و دسترسی به تاریخچه چند ساله‌ی بیمار با چند کلیک، به صورت تفکیک شده و به صورت کاملا مشخص، ضمن راحتی کار پزشک، کار بیماران را نیز راحت کرده و نظم و ترتیب متفاوتی به کلیت کار درمان پزشک و بیمار می‌بخشد. ضمن اینکه مدیریت مالی و گزارش گیری دوره‌ای مالی هم یکی دیگر از مواردی است که به صورت سیستماتیک انجام می‌شود و نیازی به انجام کار سخت و عجیبی توسط پزشک و منشی در این زمینه نیز نیست.»

هم بنیان‌گذار بقراط می‌گوید:« در دنیایی که روز به روز هوش مصنوعی در زندگی افراد در حال رخنه است کمک گرفتن از هوش مصنوعی ضمن بالا بردن کیفیت کار و بالا بردن علم و دانش می‌تواند آسایشی متفاوت برای زندگی افراد به ارمغان بیاورد. ارتباط گرفتن با دنیای تکنولوژی کم کم و به مرور یه علاقمندی به این دنیای دیجیتال و استفاده بیشتر از آن را به همراه دارد.»

link

مطالب مرتبط

خبرها

بررسی نقش پلتفرم‌های آنلاین سلامت به مناسبت روز جهانی دیابت

در تقویم جهانی روز چهاردهم نوامبر به نام روز جهانی دیابت نامگذاری شده همین نشان از اهمیت آگاهی از این بیماری در سراسر جهان دارد. در ایران نیز هفته آخر آبان به نام
در تقویم جهانی روز چهاردهم نوامبر به نام روز جهانی دیابت نامگذاری شده همین نشان از…
خبرها

تعداد نوبت‌های بقراط به عدد ۷۰۰ هزار در ماه رسید

سلامت دیجیتال در سال‌های اخیر مسیری رو به رشد را تجربه کرده است. شاید بعد از اتمام همه گیری کرونا کمی تا قسمتی تب و تاب سلامت دیجیتال کمتر شد ولی اتفاقات خوبی که برای
سلامت دیجیتال در سال‌های اخیر مسیری رو به رشد را تجربه کرده است. شاید بعد از…
خبرهاگزارش و تحلیل

گزارش عملکرد پلتفرم آنلاین سلامت بقراط در سال ۱۴۰۱: ۹۲ درصد رشد در ویزیت آنلاین و حضوری

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با رشد کل ویزیت آنلاین و حضوری، رشد ۹۲ درصدی را در سال ۱۴۰۱ رقم زده است. رشد ۲۸۳ درصدی در حوزه نسخه نویسی الکترونیک و همچنین رشد جذب ۴۳ درصد
پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با رشد کل ویزیت آنلاین و حضوری، رشد ۹۲ درصدی را در…
خبرهاگزارش و تحلیل

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار «بقراط»: توسعه زیرساخت اینترنت، ضرورت توسعه سلامت دیجیتال است

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه سلامت دیجیتال، اختلال اینترنت و چالش‌های دسترسی به اینترنت
مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم