چرا باید هزینه ارسال دیجی‌کالا را بپردازیم؟

کسانی که زیاد خرید اینترنتی انجام می‌دهند دیگر می‌دانند که علاوه بر قیمت کالا باید هزینه‌ای هم برای ارسال آن بپردازند. در همه سایت‌ها و پلتفرم‌های مخصوص خرید اینترنتی هنگام پرداخت قیمت کالا، یک گزینه هزینه ارسال هم اضافه می‌شود و رقم نهایی، مجموع این دو مورد است.

دیجی‌کالا برای ارسال کالا به طور معمول ۴۹ هزار تومان دریافت می‌کند که البته برای کالاهای سنگینی مثل یخچال کمی این رقم بالاتر است.

شاید به عنوان یکی از کاربران و خریداران دیجی‌کالا از خودتان پرسیده باشید که چرا باید هزینه ارسال بدهید و چرا کالاها رایگان به دست‌تان نمی‌رسد؟ پاسخ این سوال را دیجی‌اکسپرس می‌داند که انجام وظایف حمل‌ونقل یا لجستیک در دیجی‌کالا برعهده آنهاست.

واقعیت این است که پروسه پردازش تا رسیدن سفارش به آدرسی که شما مشخص کرده‌اید، هزینه‌های زیادی دارد.

یکی از تاثیرگذارترین عوامل، هزینه حمل‌ونقل است که این موارد روی آن اثر می‌گذارد:

  • مسافتی که برای ارسال کالا طی می‌شود
  • ساعاتی که راننده یا ماشین در اختیار پلتفرم است
  • میزان مصرف سوخت
  • استهلاک ماشین
  • تعداد نفراتی که درگیر فرایند بوده‌اند (این تعداد در مسیرهای دورتر بیشتر می‌شود)

مشتری‌مداری دیجی‌کالا برای ارسال کالا

البته هزینه تمام مراحل جمع‌آوری و ارسال کالا در رقم نهایی که شما باید بپردازید اعمال نمی‌شود. به طور مثال وقتی خریدار در یک شهر و فروشنده در شهر دیگری است هزینه ارسال کالا به خصوص در مسیرهای طولانی و زمانی که کالا باید چندبار بین انبارهای مختلف جا‌به‌جا شود، بالا و بیشتر از زمانی است که خریدار و فروشنده در یک شهر هستند. اما در حال حاضر هزینه ارسال بین شهرهای مختلف در دیجی‌کالا متفاوت نیست.

در واقع اجزای مختلفی هستند که برای هر سفارش تغییرات زیادی روی قیمت ارسال اعمال می‌کند اما به صورت میانگین یک رقم ثابت برایش تعیین شده است.

این که چه میزان از این هزینه از کاربران گرفته شود به سیاست‌های هر شرکت و پلتفرم بازمی‌گردد. ممکن است پلتفرمی بخواهد کاربرش تمام یا درصد بیشتری از آن را پرداخت کند اما نگاه دیجی‌کالا متفاوت است. دیجی‌کالا به این که کاربرها به چیزی تمایل دارند بیشتر از بقیه پلتفرم‌ها توجه دارد. حتی در بعضی موارد بخشی از هزینه را خودش پرداخت می‌کند تا کاربر رفاه بیشتری داشته باشد یا سرویس‌هایی مثل دیجی‌پلاس را در نظر گرفته که با آن در ماه ۴ سفارش به صورت رایگان برای مشتری ارسال می‌شود.

به این ترتیب آنطور که دیجی‌کالایی‌ها می‌گویند آن چه که شما به عنوان هزینه ارسال در سفارش‌هایتان می‌بینید منطبق با قیمت واقعی‌اش نیست و هزینه اصلی بالاتر از رقمی است که شما به عنوان کاربر می‌پردازید.

link

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا

حراج سر ماه دیجی‌کالا به قیمت پارسال

در حراج سر ماه دیجی‌کالا با قیمت پارسال می‌توانید خرید کنید. این حراج از اول اردیبهشت آغاز شده و تا ۷ اردیبهشت ادامه دارد و در آن کالاهای مختلف با تخفیف‌های ویژه ۵
در حراج سر ماه دیجی‌کالا با قیمت پارسال می‌توانید خرید کنید. این حراج از اول اردیبهشت…
دیجی‌کالا

همراه اول اعلام کرد مذاکره برای سرمایه‌گذاری در دیجی‌کالا در جریان است

روز گذشته بسیاری از رسانه‌های بورسی و کانال‌های تلگرامی اعلام کردند که سهام شرکت سرآوا در دیجی‌کالا به همراه اول فروخته شد. این خبر منجر به افزایش قیمت سهام همراه
روز گذشته بسیاری از رسانه‌های بورسی و کانال‌های تلگرامی اعلام کردند که سهام شرکت سرآوا در…
دیجی‌کالا

ماجرای فروش سهام سرآوا در دیجی‌کالا به همراه اول چه بود؟

صبح امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ خبری در رسانه‌های بورسی منتشر شد که سهام دیجی‌کالا به همراه اول فروخته شد. خبری که در رسانه‌ها به سرعت منتشر شد و هنوز هم ادامه دارد این
صبح امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ خبری در رسانه‌های بورسی منتشر شد که سهام دیجی‌کالا به همراه…
دیجی‌کالا

جزییات ارسال در دیجی‌کالا؛ یک سفارش، چند هزینه ارسال

وقتی در یک خرید اینترنتی چند کالا سفارش می‌دهید، منتظرید که همه آنها با هم به دست‌تان برسد و یک هزینه ارسال هم بپردازید. در مورد پلتفرمی مثل دیجی‌کالا این مساله
وقتی در یک خرید اینترنتی چند کالا سفارش می‌دهید، منتظرید که همه آنها با هم به…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم