چرا باید هزینه ارسال دیجی‌کالا را بپردازیم؟

کسانی که زیاد خرید اینترنتی انجام می‌دهند دیگر می‌دانند که علاوه بر قیمت کالا باید هزینه‌ای هم برای ارسال آن بپردازند. در همه سایت‌ها و پلتفرم‌های مخصوص خرید اینترنتی هنگام پرداخت قیمت کالا، یک گزینه هزینه ارسال هم اضافه می‌شود و رقم نهایی، مجموع این دو مورد است.

دیجی‌کالا برای ارسال کالا به طور معمول ۴۹ هزار تومان دریافت می‌کند که البته برای کالاهای سنگینی مثل یخچال کمی این رقم بالاتر است.

شاید به عنوان یکی از کاربران و خریداران دیجی‌کالا از خودتان پرسیده باشید که چرا باید هزینه ارسال بدهید و چرا کالاها رایگان به دست‌تان نمی‌رسد؟ پاسخ این سوال را دیجی‌اکسپرس می‌داند که انجام وظایف حمل‌ونقل یا لجستیک در دیجی‌کالا برعهده آنهاست.

واقعیت این است که پروسه پردازش تا رسیدن سفارش به آدرسی که شما مشخص کرده‌اید، هزینه‌های زیادی دارد.

یکی از تاثیرگذارترین عوامل، هزینه حمل‌ونقل است که این موارد روی آن اثر می‌گذارد:

  • مسافتی که برای ارسال کالا طی می‌شود
  • ساعاتی که راننده یا ماشین در اختیار پلتفرم است
  • میزان مصرف سوخت
  • استهلاک ماشین
  • تعداد نفراتی که درگیر فرایند بوده‌اند (این تعداد در مسیرهای دورتر بیشتر می‌شود)

مشتری‌مداری دیجی‌کالا برای ارسال کالا

البته هزینه تمام مراحل جمع‌آوری و ارسال کالا در رقم نهایی که شما باید بپردازید اعمال نمی‌شود. به طور مثال وقتی خریدار در یک شهر و فروشنده در شهر دیگری است هزینه ارسال کالا به خصوص در مسیرهای طولانی و زمانی که کالا باید چندبار بین انبارهای مختلف جا‌به‌جا شود، بالا و بیشتر از زمانی است که خریدار و فروشنده در یک شهر هستند. اما در حال حاضر هزینه ارسال بین شهرهای مختلف در دیجی‌کالا متفاوت نیست.

در واقع اجزای مختلفی هستند که برای هر سفارش تغییرات زیادی روی قیمت ارسال اعمال می‌کند اما به صورت میانگین یک رقم ثابت برایش تعیین شده است.

این که چه میزان از این هزینه از کاربران گرفته شود به سیاست‌های هر شرکت و پلتفرم بازمی‌گردد. ممکن است پلتفرمی بخواهد کاربرش تمام یا درصد بیشتری از آن را پرداخت کند اما نگاه دیجی‌کالا متفاوت است. دیجی‌کالا به این که کاربرها به چیزی تمایل دارند بیشتر از بقیه پلتفرم‌ها توجه دارد. حتی در بعضی موارد بخشی از هزینه را خودش پرداخت می‌کند تا کاربر رفاه بیشتری داشته باشد یا سرویس‌هایی مثل دیجی‌پلاس را در نظر گرفته که با آن در ماه ۴ سفارش به صورت رایگان برای مشتری ارسال می‌شود.

به این ترتیب آنطور که دیجی‌کالایی‌ها می‌گویند آن چه که شما به عنوان هزینه ارسال در سفارش‌هایتان می‌بینید منطبق با قیمت واقعی‌اش نیست و هزینه اصلی بالاتر از رقمی است که شما به عنوان کاربر می‌پردازید.

link

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا

اتومیشن، آینده مارکتینگ است

مدیر ارشد پرفورمنس مارکتینگ دیجی‌کالا: با ابزار اتومیشن، قدرت مارکترها در دنیای مارکتینگ چند برابر شده است. مدیر ارشد پرفورمنس مارکتینگ دیجی‌کالا باور دارد مارکترها باید به‌جز شرح وظایف معمول…
دیجی‌کالا

برگزاری بزرگترین رویداد آموزشی منابع انسانی ایران توسط دیجی‌کالا

دیجی‌کالا بزرگترین رویداد آموزشی منابع انسانی ایران را با عنوان «سرنوشت نیروی انسانی در سایه عصر دیجیتال» برگزار می‌کند. این رویداد آموزشی با همکاری دیجی‌نکست برگزار می‌شود و «تاثیر روندهای…
دیجی‌کالا

فروش گیفت کارت‌های بین‌المللی در دیجی‌کالا آغاز شد

فروش آنلاین گیفت‌کارت‌های بین‌المللی بازی و پلتفرم‌های نمایش فیلم، نرم افزارها، برنامه‌های کاربردی موبایل و دیگر گیفت کارت‌ها در دیجی‌کالا آغاز شد. به گزارش روابط عمومی دیجی‌کالا، کاربران این فروشگاه…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم