بازار رمزارزها در ایران؛ از رشد محسوس کاربران زن در نوبیتکس تا علاقه اهالی پایتخت به خرید ارز دیجیتال

رفتار کاربران نوبیتکس چه اطلاعاتی در مورد صنعت رمز ارز و دارایی دیجیتال در ایران به ما می‌دهد؟

یکی از مهم‌ترین راه‌های شناخت و بررسی یک صنعت جدید، شناخت کاربران و رفتار آن‌ها است. سرعت استقبال ایرانی‌ها از دارایی‌های دیجیتال، نشان‌دهنده آینده‌نگری ایرانیان است و همین موضوع باعث می‌شود تا با نگاهی دقیق‌تر به رفتار این کاربران به شناخت عمیق‌تری از صنعت ارز دیجیتال در ایران برسیم. بررسی رفتار کاربران نوبیتکس به عنوان رهبر بازار مبادله رمز دارایی در ایران، حاوی داده‌های جالبی است.

رشد معنادار مشارکت زنان در بازارهای ارز دیجیتال

تعداد کاربران جدید زن که در سال ۲۰۲۳ به نوبیتکس پیوستند، از تعداد کاربران زن جدیدی که در سال قبل به نوبیتکس اضافه شده‌اند ۵۰ درصد بیشتر شده است. درحالی‌که تعداد کاربران زن نوبیتکس در سال ۲۰۱۹، هشت درصد کل کاربران بوده، این نسبت در سال ۲۰۲۲ به ۲۲ درصد و در سال ۲۰۲۳ به ۲۳ درصد رسیده است.

همچنین، سهم مردان از معاملات نوبیتکس در سال ۲۰۲۳، ۷۸ درصد و سهم زنان ۲۲ درصد بوده است. سهم زنان از معاملات نوبیتکس در مقایسه با سال ۲۰۲۲، رشد چهار درصدی را نشان می‌دهد.

این آمارها نشان می‌دهد، رمزارزها فرصت‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد برای زنان ایجاد کرده و اقبال آن‌ها به این بازارها رو به افزایش است.

نوبیتکس؛ پاتوقی برای گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ 

سن اکثر کاربران نوبیتکس بین ۳۰ تا ۴۰ سال است و این گروه سنی، بیش از ۴۰٪ معاملات آن را تشکیل می‌دهد. کاربران ۴۰ تا ۵۰ سال هم در جایگاه دوم کاربران نوبیتکس قرار گرفته‌اند. شایان ذکر است که ۷۰٪ از کاربران نوبیتکس زیر ۴۰ سال سن دارند. این در حالی است که سن ۷۲٪ از کاربران بازار کریپتو در جهان کم‌تر از ۳۴ سال است.

معاملات آسان‌تر با اپلیکیشن نوبیتکس

برای انجام معاملات در نوبیتکس، عمدتا از سه شیوه استفاده می‌شود: اپلیکیشن موبایلی نوبیتکس، مرورگر دسکتاپ و موبایل‌وب. پیش‌برد معاملات از طریق اپلیکیشن موبایل نوبیتکس بیشترین سهم را بین این سه شیوه دارد.

آمار بازدید ماهانه سایت نوبیتکس در سال ۲۰۲۳ به طور میانگین برابر با ۸.۲ میلیون بازدید و همین آمار برای اپلیکیشن موبایل نوبیتکس برابر ۲۴ میلیون بازدید بوده است.

نبض بازار رمز ارز ایران در دست ساکنان پایتخت

نبض بازار رمزارز ایران در دست ساکنان پایتخت است و تهرانی‌ها بیش از نصف سپرده‌های بانکی کشور را در اختیار دارند، اما در مورد دارایی رمز ارزی، سهم تهرانی‌ها حدود یک‌سوم کل دارایی رمزارزی کشور است. پیشتازی تهرانی‌ها در بازار رمز ارز چندان نکته غیرمنتظره‌ای نیست؛ چرا که حدود ۲۵ درصد از جامعه ۶.۵ میلیون‌نفری نوبیتکس از این استان پرجمعیت کشور هستند.

نکته جالب این است که اهالی استان خراسان رضوی اگرچه از نظر مجموع سپرده‌های بانکی در رتبه سوم کشور هستند، اما از نظر دارایی رمز ارزی بالاتر از اصفهانی‌ها در رتبه دوم ایستاده‌اند.

از آنجایی که نوبیتکس بیش از نیمی از بازار ارزهای دیجیتال در ایران را در اختیار دارد، می‌توان از این پلتفرم به عنوان  رهبر بازار رمزارز در ایران نام برد،.نگاه اجمالی به این آمار و ارقام، دورنمایی از وضعیت بازار رمزارزها در کشور ارائه می‌کند که این داده‌ها به وضوح نشان دهنده فراگیری و گسترش این صنعت است.

link

مطالب مرتبط

رمزارزها و فین‌تکنوبیتکس

توکن‌های رزرو رایتس، اترفای و ادونچر گلد در نوبیتکس لیست شد

سه توکن رزرو رایتس (RSR)، اترفای (ETHFI) و ادونچر گلد (AGLD) در نوبیتکس لیست شد. روابط‌عمومی نوبیتکس گزارش داده این سه رمزارز در دو بازار ریالی و تتری نوبیتکس قابل معامله
سه توکن رزرو رایتس (RSR)، اترفای (ETHFI) و ادونچر گلد (AGLD) در نوبیتکس لیست شد. روابط‌عمومی…
داتینرمزارزها و فین‌تک

داتین حامی و همراه رویداد کشوری Code&Cofee

رویداد Code&Coffee دورهمی هفتگی متخصصان حوزه نرم‌افزار سراسر کشور است که با حمایت و همراهی داتین در شهرهای مشهد، اصفهان و شیراز درحال برگزاری است. کد اند کافی،
رویداد Code&Coffee دورهمی هفتگی متخصصان حوزه نرم‌افزار سراسر کشور است که با حمایت و همراهی داتین در شهرهای…
خبرهارمزارزها و فین‌تک

گزارش سال ۱۴۰۲ پیمان منتشر شد؛ بیش از ۳ میلیون کاربر و رشد ۱۲۰درصدی تراکنش‌ها

نخستین گزارش سالانه راهکار پرداخت مستقیم پیمان منتشر شد.  به نقل از روابط عمومی پیمان، این شرکت در گزارش عملکرد سال ۱۴۰۲ خود، برای نخستین بار به موضوع راهکار دایرکت
نخستین گزارش سالانه راهکار پرداخت مستقیم پیمان منتشر شد.  به نقل از روابط عمومی پیمان، این…
بلوبانکرمزارزها و فین‌تک

قطعی برق دیتاسنتر، دلیل اختلال بلوبانک بود

روز گذشته کاربران در شبکه‌های اجتماعی از قطعی سرویس بلوبانک خبر دادند که انتقادات زیادی را از این نئوبانک ایرانی در پی داشت. روابط عمومی بلوبانک با انتشار
روز گذشته کاربران در شبکه‌های اجتماعی از قطعی سرویس بلوبانک خبر دادند که انتقادات زیادی را…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم