رییس سازمان تعزیرات حکومتی به تاکسی‌های اینترنتی: خودتان گزینه «عجله دارم» را جمع کنید

رییس سازمان تعزیرات حکومتی خطاب به اسنپ و تپسی گفت: این آخرین هشدار است، «عجله دارم» را حذف کنید.

احمد اصانلو، رییس سازمان تعزیرات حکومتی برای دومین بار به تاکسی‌های اینترنتی در خصوص حذف گزینه عجله دارم هشدار داد:‌ «من از همین جا با این شرکت‌های تاکسی اینترنتی اتمام حجت می‌کنم. حتما باید این گزینه را جمع کنند. بعضی از این شرکت‌ها از دیروز قول داده‌اند ظرف ۲۴ ساعت جمع کنند.»

او تصریح کرد: اینطوری که نمی‌شود هر طور دل‌مان خواست رفتار کنیم. با تمسک به این عناوین نمی‌توانند مازاد بر چیزی که حق‌شان است از مردم چیزی دریافت کنند. قطعا این آخرین اتمام حجت ماست. اگر حذف نکردند قطعا این پرونده‌ها رسیدگی می‌شود و منتهی به صدور حکم می‌شود.

اصانلو گفت: سازمان ماموریت دارد به گزارش تخلفاتی که سازمان حمایت می‌دهد رسیدگی کرده و اجرای حکم کند. با وصف اینکه ماموریتی از حیث نظارت بر بازار نداریم اما به لحاظ اهمیت همکاری و تعامل و تسهیل امور برای سازمان حمایت با تمام قوا و امکانات نسبت به سال گذشته در کنار سازمان حمایت بر نظارت بر بازار کمک خواهیم کرد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی درباره نظارت بر عملکرد پلتفرم‌های فروشگاه‌های مجازی مانند (اسنپ‌پی) گفت: به لحاظ مقررات قانونی مرجع نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی سازمان حمایت و اتحادیه فروشگاه‌های مجازی است. مسئولیت اصلی نظارت بر بازار مجازی و غیرمجازی با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان است، اما اگر شکایت و گزارشی واصل شود، ورود خواهیم کرد اما وظیفه و ماموریت و اختیار نداریم تا نسبت به کشف تخلف اقدام کنیم. مردم می‌توانند با سامانه ۱۳۵ شکایت خود در خصوص تخلف بازارهای مجازی و حقیقی را به صورت رایگان ثبت کنند و سازمان تعزیرات آن را حتما پیگیری خواهد کرد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سوال ایسنا درباره رسیدگی به موضوع گزینه «عجله دارم» تاکسی‌های اینترنتی گفت: این گزینه از موضوعاتی بود که هیچ دستگاهی به آن ورود نداشته و ما راسا ورود کردیم و قطعا از مصادیق گرانفروشی است. قبلا تذکرات لازم داده شده و پرونده تشکیل شده و در حال تحقیقات مقدماتی است. اتمام حجت می‌کنم که شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی خودشان این گزینه را جمع کنند زیرا اجحاف در حق مردم است و برخی از شرکت‌ها از دیروز که پیگیر بودیم قول دادند که آن را حذف کنند.

link

مطالب مرتبط

اسنپگزارش و تحلیل

گزارش عملکرد ۱۴۰۲ سوپرمارکت اسنپ منتشر شد؛ تحویل ۸۰ هزار کالا تنها در ۱ ساعت!

سوپرمارکت اسنپ، گزارش عملکرد یک ساله فروشگاه‌های همکار را با ارائه برخی داده‌ها و آمار مربوط به سال ۱۴۰۲، منتشر کرد. این گزارش در سه فصل، عملکرد فروشندگان، رفتار کاربران…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم