افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به ۱۰ هزار میلیارد تومان

سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در دومین نمایشگاه تخصصی کار و اشتغال که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: سرمایه صندوق امروز به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و در هیئت امنا مصوب شده که این سرمایه تا سال ۱۴۰۶ به ۱۰۰ همت افزایش پیدا کند.

ملکی‌فر گفت: امروز شرکت‌ها ۱۰ هزار تایی شدند و فروش آنها به هزار همت نزدیک شده است.

وی گفت: تعداد این شرکت‌ها باعث اشتغال مستقیم ۳۷۰ هزار نفری نیز ایجاد شده است که همگی این‌ها آمار معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است.

وی با بیان اینکه ۴۵ درصد شرکت‌ها در حوزه آی تی سی تی و برق و الکترونیک است گفت: بیش از ۸۰ خدمت را در صندوق نوآوری و شکوفایی انجام می‌دهد که ۵۰ درصد آن در حوزه خدمات مالی به ۵۰ درصد دیگر در حوزه توانمندسازی است.

او گفت: صندوق نوآوری شکوفایی با همکاری شبکه بانکی ۶۰ همت سرویس مالی ارائه داده و هدف ما افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان به ۷ درصد تا پایان برنامه هفتم توسعه است.

ملکی‌فر با اشاره به نمایشگاه تخصصی کار و اشتغال گفت: هدف از این نمایشگاه به هم رسانی کارجویان و کارفرمایان دانش بنیان است. سال گذشته نخستین رویداد کار و اشتغال برگزار شد که آن نمایشگاه با حضور ۳۲ شرکت از خانواده فناوری اطلاعات و ارتباطات و مابقی از اعضای نخبگانی استان تهران برگزار شد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در اولین دوره نمایشگاه کار و اشتغال که در سال ۱۴۰۲ برگزار شد ۶۳۸ شرکت ثبت نام کردند و ۱۱۰۰ درخواست همکاری یا همان اپلای انجام شد.

وی با اشاره به دومین نمایشگاه کار و اشتغال گفت: در در این دوره از نمایشگاه ۱۵۰۰ کارجو ثبت نام کرده‌اند و نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از غرفه‌ها بازدید به عمل آوردند و همچنین هزار فرصت شغلی به اشتراک گذاشته شده است.

او در انتها گفت: در این دوره از نمایشگاه ۵۱ دانشجو و ۴۹ درصد دانش آموخته حضور دارند و از دانشگاه‌هایی همچون تهران امیرکبیر خواجه نصیر شهید بهشتی علم و صنعت و سایر دانشگاه‌ها حضور پیدا کردند.

link

مطالب مرتبط

تپسی

طرح ویژه تپسی برای روشن کردن کولر توسط سفیران آن

این روزها با گرم شدن هوا، بحث استفاده از کولر در تاکسی‌های اینترنتی دوباره داغ شده است. تپسی اولین شرکتی بود که با اضافه کردن یک بنر در اپلیکیشن خود از سال ۹۹، تهویه
این روزها با گرم شدن هوا، بحث استفاده از کولر در تاکسی‌های اینترنتی دوباره داغ شده…
خبرها

فلای‌تودی، رتبه ۱ فروش پروازهای ایران ایر

فلای‌تودی، رتبه یک فروش پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما) را از سوی این ایرلاین معتبر در کشور کسب کرد. ایران ایر، به عنوان یکی از محبوب‌ترین ایرلاین‌های
فلای‌تودی، رتبه یک فروش پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما) را از سوی این ایرلاین معتبر در…
فیلمنت

اکران آنلاین «جوجه تیغی» از ۴ تیر در فیلم‌نت

فیلم سینمایی «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر برنامه جدید اکران آنلاین فیلم‌نت است. به گزارش روابط عمومی فیلم‌نت، فیلم سینمایی «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر پس از
فیلم سینمایی «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر برنامه جدید اکران آنلاین فیلم‌نت است. به گزارش روابط…

مانترا و آئوو در نوبیتکس لیست شدند

دو ارز دیجیتال آئوو (AEVO) و مانترا (OM)  به بازارهای تتری و ریالی نوبیتکس اضافه شد. طبق اعلام روابط‌عمومی نوبیتکس، کارمزد معاملات این دو توکن تا ساعت ۱۸ شنبه دوم تیرماه
دو ارز دیجیتال آئوو (AEVO) و مانترا (OM)  به بازارهای تتری و ریالی نوبیتکس اضافه شد.…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم