نخستین نشست «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» برگزار می‌شود

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل صندوق توسعه ملی برگزار می‌شود.

این سلسله نشست‌ها که حاصل همکاری «صندوق توسعه ملی» و «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران» است با هدف درک بهتر رویکردهای مختلف به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید در منطقه و تسهیل‌گری تامین منابع مالی مورد نیاز شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کشور برنامه‌ریزی شده است. نخستین جلسه از این سلسله نشست‌ها با مروری بر اقتصاد دیجیتال دبی با هدف واکاوی سیاست‌گذاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بازیگران کلیدی منطقه دبی در فناوری‌های نوپدید برگزار خواهد شد.

موضوع این نشست از آن جهت انتخاب شده است که اقتصاد دیجیتال در دبی و به طور کلی در امارات متحده عربی که در مجاورت کشورمان قرار دارد، اهمیت زیادی داشته و به عنوان یکی از رکن‌های اصلی برنامه‌های توسعه اقتصادی و دیجیتالیزه کردن این کشور شناخته می‌شود. دبی به خاطر سرمایه‌گذاری‌های کلان در فناوری‌های نوپدید، پیشرفت در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین پیاده‌سازی پروژه‌های دیجیتال بزرگ مانند شهر هوشمند، بلاکچین و اقتصاد بدون نفت شناخته می‌شود.

براساس ماموریت صندوق توسعه ملی در به کارگیری و سرمایه‌گذاری عواید حاصل از ثروت نفت و گاز کشور برای آیندگان و از آنجا که حوزه‌های دانش‌بنیان هم امروز به نوعی تضمین‌کننده آینده این نسل محسوب می‌شوند، تعامل و تسهیل‌گری در تامین منابع شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی با ماموریتی که در اساسنامه صندوق تدوین شده، هم‌راستا است. از این رو صندوق توسعه ملی به منظور بررسی تغییر رویکرد بین‌المللی سرمایه‌گذاری‌های کلان و گذار به سوی اقتصاد دیجیتال، متولی برگزاری این رویداد است.

نمایندگی و دفاع از منافع بخش خصوصی در ساختار حاکمیت کشور، ایجاد پل ارتباطی میان فعالان اقتصادی داخل و خارج از ایران و همچنین توانمندسازی صاحبان صنایع و کسب‌وکارها با کمک به آگاهی اعضا از روندهای جهانی، از ماموریت‌های اتاق بازرگانی تهران است. با توجه به اهمیت اقتصاد دیجیتال و سرعت بالای تغییر و تحول در ماهیت و روندهای سرمایه‌گذاری زیست‌بوم آن، اتاق بازرگانی تهران کمک به توسعه‌ی این نوع اقتصاد در کشور را در راستای ماموریت‌های خود می‌داند و در برگزاری این سلسله نشست‌ها با هدف ایجاد آگاهی و توانمندسازی ذی‌نفعان، سهیم شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر سرآوا به عنوان یکی از بزرگترین و نخستین سرمایه‌گذاران استارتاپی و فناوری‌های نوپدید در کشور که دغدغه رقابت‌پذیری اقتصاد دیجیتال ایران در منطقه را دارد، به منظور انتقال تجربیات خود در این رویداد سهیم شده است. این برنامه حاصل پژوهش مشترک تیم استراتژی و توسعه کسب‌وکار سرآوا و کارخانه نوآوری رسانه راهکار است که نخستین جلسه آن در آخرین روز بهمن ماه برگزار می‌گردد و قرار است این سلسله نشست‌ها با مشارکت دیگر فعالان زیست‌بوم نوآوری کشور ادامه پیدا کند.

link

مطالب مرتبط

سرآوا

سرآوا گزارش «نقشه راه هوش مصنوعی در سازمان‌ها» را منتشر کرد

شرکت سرآوا اعلام کرد در راستای ماموریت خود کوشش می‌کند تا با رصد کردن بازار شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به‌صورت کلی و بازارهای شرکت‌های پورتفولیوی خود
شرکت سرآوا اعلام کرد در راستای ماموریت خود کوشش می‌کند تا با رصد کردن بازار شرکت‌های…
سرآوا

سرآوا از «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران واگذار کرد

شرکت سرآوا اعلام کرد از ساختار سهامداری «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران آن واگذار کرد. در بیانیه‌ی سرآوا آمده است: «سرآوا در راستای خلق ارزش و
شرکت سرآوا اعلام کرد از ساختار سهامداری «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران…
سرآوا

نخستین نشست «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» با مرور اقتصاد دیجیتال دبی برگزار شد

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» با موضوع «مروری بر اقتصاد دیجیتال دبی» دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل صندوق توسعه ملی
نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» با موضوع «مروری بر اقتصاد دیجیتال…
خبرهاسرآوا

با ترکیه شروع کردیم، اما الان یک شرکت‌شان با کل اکوسیستم ما برابری می‌کند!

تجارت الکترونیکی در ایران به سرعت در حال گسترش است و تحولات قابل توجهی را در زمینه خرید و فروش آنلاین به همراه داشته است. با این حال تجارت الکترونیکی در ایران همچنان
تجارت الکترونیکی در ایران به سرعت در حال گسترش است و تحولات قابل توجهی را در…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم