معاون علمی رییس جمهور از ایجاد منطقه بین‌المللی نوآوری ایران در پارک فناوری پردیس خبر داد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان از ایجاد منطقه بین‌المللی نوآوری ایران در پارک فناوری پردیس خبر داد و گفت: آیین نامه ایجاد این مرکز در هیات دولت تصویب شده و در افق ۱۴۰۸ پارک فناوری پردیس با ارتقای کالبدی و قانونی به یکی از بزرگترین مراکز نوآوری در منطقه تبدیل خواهد شد.

به گزارش استارتاپ۳۶۰، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور با اشاره به فعالیت‌های دولت سیزدهم در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گفت: آیین نامه ایجاد منطقه بین‌المللی نوآوری ایران در پارک فناوری پردیس در هیات دولت تصویب شده است.

وی افزود: در این آیین‌نامه که در ۴۰ بند تنظیم شده است، پارک فناوری پردیس با ارتقای کالبدی و قانونی در افق ۱۴۰۸ به یکی از بزرگترین مناطق فناوری منطقه تبدیل خواهد شد.

دهقانی گفت: در این آیین نامه تسهیلات گوناگونی در حوزه قوانین، ایجاد معافیت های قانونی، سرمایه‌گذاری خارجی و امکانات بین‌المللی در نظر گرفته شده است تا این پارک یکی از ۱۰ پایگاه سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه بدل گردد.

معاون علمی رییس جمهور گفت: برنامه‌ریزی ایجاد شهرک مسکونی نخبگانی در ۳۰۰ هکتار و توسعه پارک برای حضور ۲۵۰۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در این آیین‌نامه در نظر گرفته شده است. از سویی برنامه‌ریزی برای حضور نخبگان ایرانی غیرمقیم و استفاده از تجربیات آنان در نظر گرفته شده است.

وی حضور حداقل ۵۰ شرکت غیرایرانی مرتبط با فناوری در منطقه بین‌المللی نوآوری ایران را از اهداف ایجاد این منطقه برشمرد و گفت: برنامه داریم تا اشغال در پارک فناوری پردیس با ارتقای صورت گرفته به بیش از ۵۰ هزار نفر برسد.

دهقانی در پایان ایجاد ۱۰ مرکز آفرینش ملی فناوری را تکلیف برنامه هفتم توسعه برشمرد و گفت: دو مرکز ملی کوانتوم و زیست مهندسی طی ۲ ماه آینده افتتاح خواهد شد.

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم