انجمن بلاکچین آخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمزارز را اعلام کرد

انجمن بلاکچین در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر کرد نوشته است که دارندگان تجهیزات استخراج رمز ارز ملزم به ثبت و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای کلیه دستگاه ها از قبیل دستگاه‌های تولید داخل، وارد شده، در حال بهره‌برداری و دستگاه‌های خاموش در انبار، از سامانه جامع تجارت هستند. براساس این اطلاعیه، پیرو تبصره ۴ ماده، ۱۸  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همه دارندگان تجهیزات استخراج رمز ارز ملزم به دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری هستند.

در این اطلاعیه آمده است: طی درخواست نمایندگان انجمن و مساعدت نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای انتظامی و همکاری وزارت صمت، یکبار دیگر مهلت ثبت اطلاعات و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای دارندگان پروانه بهره‌برداری فارغ از خاموش یا روشن بودن تجهیزات و دارندگان انبار تجهیزات استخراج از اول تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

در این بیانیه توضیح داده شده است:«آن دسته از تجهیزات که در سامانه ثبت نشده باشند فارغ از اسناد مثبته (تولید داخل، وارداتی، خود اظهاری) مشمول قانون، قاچاق کالا هستند که با توجه به عدم تمدید مهلت ثبت در سامانه ، اکیدا توصیه می گردد برای جلوگیری از مشکالت تعزیراتی و انتظامی کلیه دارندگان دستگاه استخراج رمز ارز اقدام به ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری نمایند.»

انجمن بلاکچین ایران به متقاضیان خرید تجهیزات استخراج توصیه کرد که هیچ تجهیزاتی را بدون داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری نخرند. چراکه هرگونه تغییر در مالکیت تجهیزات و یا تمدید پروانه بهره برداری در آینده مستلزم داشتن شناسه یکتا و کد رهگیری خواهد بود.

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم