جزییات جدید از پرونده دیجی‌کالا

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در واکنش به پرونده توهین به مقدسات دیجی‌کالا اعلام کرد این نهاد به هیچ وجه توهین این مسائل را برنمی‌تابد. او همچنین خبر داد این پرونده در جریان است و اخبار بیشتر بعد از طی مراحل تحقیقات منتشر می‌شود.

به گزارش پیوست، پس از اینکه دادستانی به دلیل فروش برخی کالاها در دیجی‌کالا به اتهام توهین به مقدسات علیه این مارکت‌پلیس اعلام جرم کرد، مسعود طباطبایی، مدیرعامل این شرکت دستگیر و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد. حال سخنگوی قوه قضائیه در مورد این پرونده توضیح داده است.

مسعود ستایشی در نشستی خبری در رابطه با اعلام جرم دادستانی علیه دیجی‌کالا توضیح داد: «در مورخ ۲۳ بهمن ماه سال جاری، مدیرعامل شرکت موضوع سوال، وفق مقررات قانونی احضار شدند. اتهام ایشان دایر بر توهین به مقدسات تفهیم شده و قرار قانونی از نوع وثیقه صادر شد. سپس با صدور وثیقه ایشان آزاد شد.»

او ادامه داد: «پرونده متشکله در مرحله تحقیقات مقدماتی است. توهین به مقدسات در هر جامعه‌ای به ویژه جامعه خوب، ارزشی، الهی، صمیمی و سالم ایران اسلامی مورد نکوهش آحاد جامعه است. کسی نیست چنین چیزی را بشنود و نخروشد. حساسیت خیلی بالاست چرا که ارزش‌های والای اسلامی مورد توجه جامعه ماست. قوه قضائیه بر اساس قانون و مطالبه عمومی موظف به رعایت و حراست و صیانت از ارزش‌ها و پیگیری‌ مطالبات عمومی است. توهین‌کنندگان به مقدسات مطرود و منفور جامعه هستند. نمی‌شود در این زمینه شوخی کرد. جامعه خودش جواب کار را با ابراز نفرت و انزجار می‌دهد.»

ستایشی همچنین اعلام کرد قوه قضائیه در این زمینه مماشات نخواهد کرد: «ما نیز بر اساس مسئولیت قانونی گریبان توهین‌کنندگان را رها نخواهیم کرد. همه آحاد جامعه اعم از افراد حقیقی و حقوقی مسئول و موظف به رعایت ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی بوده و قوه قضائیه با قاطعیت تمام اجازه حتک حرمت اخلاقی و عقیدتی را نمی‌دهد و به هیچ وجه اینگونه افعال و اعمال مجرمانه را برنمی‌تابد.»

سخنگوی دستگاه قضایی همچنین گفت: «در این پرونده نیز پس از طی مراحل تحقیق در صورت احراز مجرمیت، حکم متناسب از طریق محاکم صالح قضایی صادر و ابلاغ خواهد شد. باید منتظر باشیم ببینیم فرایند تحقیقات چگونه است و هر زمان که شرایط اطلاع‌رسانی بیشتری فراهم آمد به سمع و نظر شما خواهیم رساند.»

link

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا افتتاح شد؛ یک قدم نزدیک‌تر به شما

فروشگاه حضوری دیجی‌کالا در مرکز خرید رویال افتتاح شد. در مراسم افتتاح این فروشگاه که از بزرگترین مراکز خرید حضوری کالای دیجیتال در کشور بوده و قصد دارد یک فروشگاه
فروشگاه حضوری دیجی‌کالا در مرکز خرید رویال افتتاح شد. در مراسم افتتاح این فروشگاه که از…
دیجی‌کالاویدیو

نخستین فروشگاه فیزیکی دیجی‌کالا در تهران افتتاح شد

غروبِ امروز بیست‌وهشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، دیجی‌کالا اولین فروشگاه حضوری یا «فروشگاه تجربه محور» خود را افتتاح کرد. مدیران دیجی‌کالا در مراسم معرفی این فروشگاه که
غروبِ امروز بیست‌وهشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، دیجی‌کالا اولین فروشگاه حضوری یا «فروشگاه تجربه محور» خود را…
دیجی‌کالا

بازگشت دیجی‌کالا به اپ استور با نام مستعار

دیجی‌کالا با نام مستعار News1414 اپلیکیشن نسخه iOS خود را در اپ‌استور اپل قرار داده و هم‌اکنون قابل نصب است. پیشتر دیجی‌کالا با عنوان Diktionary اپلیکیشن خود را در استور اپل
دیجی‌کالا با نام مستعار News1414 اپلیکیشن نسخه iOS خود را در اپ‌استور اپل قرار داده و…
دیجی‌کالا

ناشران برتر کشور را در فروش ویژه کتاب دیجی‌کالا ببینید

فروش ویژه کتاب دیجی‌کالا با حضور ناشران فعال و معتبر بازار کتاب تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد. نشر چشمه، نگاه، مرکز، افق، هوپا، نی، میلکان، کوله‌پشتی، نیلوفر،
فروش ویژه کتاب دیجی‌کالا با حضور ناشران فعال و معتبر بازار کتاب تا پایان اردیبهشت ماه…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم