دادستانی ۱۳ پلتفرم را از فروش بلیط هواپیما منع کرد و سازمان هواپیمایی ممنوعیت را موقتا تعلیق کرد

براساس نامه‌ای که دادستانی صادر کرده، فروش بلیط هواپیما در ۱۳ پلتفرم از جمله علی‌بابا، اسنپ‌تریپ، فلای‌تودی، فلایتیو، مستربلیط و سفرمارکت ممنوع اعلام شده است.

در نامه‌ای که معاون دادستان و جانشین سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ویژه فرودگاه‌های کشور به مدیران عامل ۲۰ شرکت هواپیمایی کشور نوشته است، هرگونه «واگذاری و فروش بلیط» به سایت‌ها و شرکت‌های علی‌بابا، فلای‌تودی، فلایتیو، مستربلیط، سفرمارکت، اسنپ‌‌تریپ، ساینا گشت زورق، چارتر ۷۲۴، جهان پرواز دزفول، مقتدر سیر ایرانیان، آنی تیکت، tixcharterr و parvaz747 ممنوع اعلام شده است.

نامه دادستانی و منع ۱۳ پلتفرم برای فروش بلیط هواپیما به دلیل گران‌فروشی

دادستانی علت این ممنوعیت را «گران‌فروشی بلیط مسافرت‌های هوایی» توسط این شرکت‌ها عنوان کرده است.

پیشتر جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد هشت سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما برای انسداد به دادستانی معرفی شدند. اسامی این سایت‌ها عبارت بود از فلای تودی، ۷۸۰ بلیت، گلگشت، همان سیر ۷۲۴، سپیدچارتر، آنی تیکت۲۴، فلای دی و آنیل پرواز.

گفتنی است این نامه در حالی ابلاغ شده است که چند نرخی شدن قیمت پرواز داخلی، عملا ارتباطی به پلتفرم‌های آنلاین فروش بلیت ندارد و این سایت‌ها تنها نرخ رسمی اعلام شده توسط ایرلاین‌ها را نمایش می‌دهند.

با ورود سازمان هواپیمایی کشوری، ممنوعیت فروش بلیت هواپیما در پلتفرم‌ها تعلیق شد

کمی پس از انتشار خبر ممنوعیت فروش بلیت هواپیما در ۱۳ پلتفرم که توسط دادستانی اعلام شده بود، این حکم تعلیق شد. سازمان هواپیمایی در نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد پس از توافق صورت‌گرفته با دادستانی، حکم مذکور تا پایان روز ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ به حالت تعلیق در می‌آید.

رضا صدق‌نیا، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، در نامه‌ای به همه شرکت‌های هواپیمایی از آنها درخواست کرد که محدودیت‌ها در واگذاری بلیت و دسترسی به سیستم نگهداری جا برای هریک از این سایت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی رفع شود.

در این نامه همچنین تاکید شده که با گران‌فروشی سایت‌های فروش بلیت در هر تاریخی برخورد خواهد شد و نتیجه این اقدام تعلیق یا لغو مجوز فعالیت دفتر یا شرکت خاطی است.

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم