سرآوا از «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران واگذار کرد

شرکت سرآوا اعلام کرد از ساختار سهامداری «نوار» خارج شد و سهام خود را به بنیانگذاران آن واگذار کرد.

در بیانیه‌ی سرآوا آمده است: «سرآوا در راستای خلق ارزش و سرمایه‌گذاری در حوزه محتوا، در سال ۱۳۹۵ موفق به سرمایه‌گذاری و تملک بخشی از سهام نوار شده بود.»

سرآوا با اشاره به یکی از اصول سرمایه‌گذاری خود که سرمایه‌گذاری روی کارآفرین بوده، اعلام کرده که سهام خود را به بنیانگذاران واگذار کرده است. در بیانیه سرآوا در این رابطه آمده است: «فلسفه سرمایه‌گذاری سرآوا از ابتدای تاسیس سرمایه‌گذاری روی کارآفرین، سرمایه‌گذاری مشترک همراه با ذی‌نفعان متعدد و ساخت برند ملی بوده است. به دلیل اهمیت کارآفرین از نگاه سرآوا و ایجاد پتانسیل و مشوق بیشتری برای رشد نوار توسط هم‌بنیانگذاران آن که سهام عمده‌ی شرکت را در اختیار دارند، سهام سرآوا با شرایط تسهیل‌شده به بنیانگذاران نوار واگذار شد.»

در ادامه بیانیه آمده است: «نوار از جمله شرکت‌های موفق پورتفولیوی سرآوا بود که توانست در زمینه تولید و نشر کتاب صوتی، خلاصه کتاب و پادکست، نیازهای کاربران در عصر شتابان دیجیتالی شدن محتوا را پاسخ دهد و منجر به افزایش سرانه مطالعه کتاب در جامعه شد. با توجه به اهمیت محتوا در عصر کنونی و بازار گسترده و محبوب کتاب صوتی در داخل کشور و سایر نقاط فارسی‌زبان دنیا، نوار با اتکا به بنیانگذاران خود پتانسیل توسعه به کشورهای منطقه و همسایه ایران را دارد.»

سرآوا با تشکر از مدیرعامل و هیات مدیره سابق خود عنوان کرده: «سرآوا ضمن تشکر از هیات مدیره و مدیرعامل سابق خویش که نقش مهمی را در دوره‌ی ریاست خود در حمایت و مدیریت شرکت‌های پورتفولیو و خروج موفق از آنها ایفا کرد، امیدوار است بنیانگذاران نوار بتوانند با ساختار سهامداری جدید، موفقیت‌های افزون‌تری را برای مجموعه‌شان کسب کنند.»

طی دو سال گذشته، این سومین خروج سرآوا از پورتفولیوی سرمایه‌گذاری خود است. پیش‌تر سرآوا از ساختار سهامداری گروه علی‌بابا (توشا) خارج شد و سهام خود را در یک توافق برد – برد به بنیانگذاران آن واگذار کرد. چندی پیش سرآوا از الوپیک نیز خارج شد و سهام خود را به گروه صنعتی گلرنگ فروخت.

link

مطالب مرتبط

سرآوا

سرآوا گزارش «نقشه راه هوش مصنوعی در سازمان‌ها» را منتشر کرد

شرکت سرآوا اعلام کرد در راستای ماموریت خود کوشش می‌کند تا با رصد کردن بازار شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به‌صورت کلی و بازارهای شرکت‌های پورتفولیوی خود به‌صورت دقیق‌تر، بینش‌های کسب‌وکاری مرتبط…
سرآوا

نخستین نشست «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» با مرور اقتصاد دیجیتال دبی برگزار شد

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» با موضوع «مروری بر اقتصاد دیجیتال دبی» دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل صندوق توسعه ملی برگزار شد و…
سرآوا

نخستین نشست «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» برگزار می‌شود

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «واکاوی سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوپدید» دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ در محل صندوق توسعه ملی برگزار می‌شود. این سلسله نشست‌ها که حاصل همکاری «صندوق توسعه…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم