رییس بانک‌ مرکزی: از هفته اول شهریور با کارت‌های بانکی ایرانی از خودپردازهای روسی پول برداشت کنید

رییس کل بانک‌ مرکزی ایران گفت: «از هفته اول شهریور با کارت‌های بانکی ایرانی از خودپردازهای روسی می‌توان پول برداشت کرد.»

محمدرضا فرزین با اشاره به امضای نخستین قرارداد پیمان پولی دوجانبه ایران و روسیه گفت: «اتصال شبکه کارتی «میر» روسیه به شتاب ایران طرحی است که برای اجرای آن، تیم‌های فنی بانک مرکزی ایران و بانک مرکزی روسیه از مدتی پیش در حال همکاری هستند. این کار نهایی شده است و از هفته اول شهریور کارت‌های ایرانی می‌تواند در خودپردازهای روسیه قابل استفاده باشد و هر فردی با کارت ایرانی خود می‌تواند منابع خود را به‌صورت روبل دریافت کند. در مرحله دوم این طرح کارت‌های روسی در ایران قابل استفاده خواهد بود و در مرحله سوم کارت‌های شتابی ما در پذیرنده‌های فروشگاهی روسیه قابل استفاده خواهد بود.»

فرزین افزود: در مرحله اول کارت‌های بانکی شبکه شتاب ایران در قالب طرح کارت هوشمند همراه بانکی (کهربا) در کلیه خودپردازهای کشور روسیه قابل استفاده خواهد بود و اتباع ایرانی خواهند توانست با کارت‌های بانکی خود از خودپردازهای روسیه اسکناس روبل دریافت کنند.

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم