معاونت حقوقی ریاست جمهوری: تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند گزینه عجله دارم را برگردانند

معاونت حقوقی ریاست جمهوری طی نامه‌ای اعلام کرده که گزینه «عجله دارم» در اسنپ و تپسی مصداق گران‌فروشی نیست و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند این گزینه را به خدمات خود برگردانند.

پیشتر زمستان سال گذشته بود که «محمدعلی اسفنانی»، سخنگوی سازمان تعزیرات در نشست خبری خود اعلام کرد گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی مصداق گران‌فروشی است.

او در این مورد گفته بود: «کسی که این گزینه را انتخاب می‌کند، نه زودتر به مقصد رسانده می‌شود و نه امکان اضافه‌تری به مردم داده می‌شود.» احمد اصانلو، رییس سازمان تعزیرات حکومتی نیز در نشست خبری خود برای دومین بار به گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی انتقاد و اعلام کرد این آخرین اخطاری است که به تاکسی‌های اینترنتی می‌دهد و آنها باید سریع‌تر این گزینه را از روی پلتفرم خود حذف کنند. در نهایت ابتدا اسنپ و سپس تپسی این گزینه را از روی پلتفرم خود حذف کردند.

اکنون رییس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب‌وکار و دبیر هیات مقررات زدایی در نامه‌ای خبر از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاونت حقوقی ریاست‌ جمهوری و استعلام در خصوص حذف گزینه «عجله دارم» از تاکسی‌های اینترنتی را داده است.

در این نامه آمده است که براساس نظریه حقوقی ریاست جمهوری، گزینه «عجله دارم» مصداق گران‌فروشی نیست و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند این گزینه را به خدمات خود بازگردانند.

براساس این نامه اسنپ و تپسی مکلف هستند اطلاعات آنالیز قیمت‌گذاری خود را طی دو هفته به دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان صنفی کشور ارایه کنند.

در نهایت دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور مکلف است پس از دریافت اطلاعات مربوطه با برگزاری جلسه‌هایی با حضور نمایندگان اتاق اصناف ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تعزیرات حکومتی، اطلاعات دریافتی از سکوهای مربوطه را دریافت و طی دو ماه آینده گزارش بررسی این اطلاعات و توصیه‌ها و الزامات احتمالی را برای سکوها اعلام کند.

link

مطالب مرتبط

تپسی شاپ
تپسیگزارش و تحلیل

تپسی شاپ به زودی خرید از فروشگاه‌ها را ممکن می‌کند

براساس شنیده‌ها قرار است «تپسی شاپ» آغاز به کار کند و به عنوان یکی از سرویس‌های تپسی به سوپراپلیکیشن جدید این تاکسی اینترنتی اضافه شود. ظاهرا تپسی قصد دارد
براساس شنیده‌ها قرار است «تپسی شاپ» آغاز به کار کند و به عنوان یکی از سرویس‌های…
تپسی

آیا تپسی مدرسه به تعطیلات تابستانی می‌رود؟

بررسی صورت‌های مالی سرویس مدرسه تپسی در سامانه کدال نشان از زیان قابل‌‌توجه این شرکت دارد و به این ترتیب ادامه فعالیت آن را با شک و تردید همراه کرده است. به این
بررسی صورت‌های مالی سرویس مدرسه تپسی در سامانه کدال نشان از زیان قابل‌‌توجه این شرکت دارد…
تپسی

سود خالص تلفیقی تپسی در سال ۱۴۰۲ رقم ۱۱۶ درصد رشد داشته است

شرکت تپسی با سرمایه ثبت شده ۲۴۶ میلیارد تومانی و ارزش بازار یک هزار و ۶۰۸ میلیارد تومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۱۴۰۲
شرکت تپسی با سرمایه ثبت شده ۲۴۶ میلیارد تومانی و ارزش بازار یک هزار و ۶۰۸…
تپسی

عاقبت «عجله دارم» تاکسی‌های اینترنتی چه شد؟

با انتشار نامه‌‌‌ رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار درباره صورت‌‌‌جلسه بررسی بازگشت گزینه «عجله دارم» به تاکسی‌‌‌های اینترنتی، گزارش‌‌‌هایی از موافقت معاونت
با انتشار نامه‌‌‌ رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار درباره صورت‌‌‌جلسه بررسی بازگشت گزینه «عجله دارم» به…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم