سود خالص تلفیقی تپسی در سال ۱۴۰۲ رقم ۱۱۶ درصد رشد داشته است

شرکت تپسی با سرمایه ثبت شده ۲۴۶ میلیارد تومانی و ارزش بازار یک هزار و ۶۰۸ میلیارد تومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد.

این شرکت در پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۲ توانست یک هزار و ۹۵ میلیارد تومان از ارایه خدمات درآمد کسب کند؛ البته حدود ۷۸۰ میلیارد تومان از درآمد “تپسی” صرف هزینه ارایه خدمات شده است.

درآمد‌های عملیاتی این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۷۳ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های ارایه خدمات این شرکت تاکسی اینترنتی نیز ۵۵ درصد زیاد شده است. در مجموع تپسی توانست از فعالیت ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۳۱۴ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴۳ درصد افزایش ‌یافته است.

تپسی در این دوره ۱۲ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۲۷۲ میلیارد تومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۱۵۴ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۱۲ ماهه تلفیقی سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۴ فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان “تپسی” به دست می‌آید که براساس این محاسبه صورت‌ گرفته، شرکت توانسته است در پایان سال مالی ۱۴۰۲، بالغ بر ۱۶۳ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با ۱۲ ماهه سال گذشته حدود ۱۱۶ درصد افزایش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره ۳۱ درصد و حاشیه سود خالص ۱۷ درصد است. تفاوت حاشیه سود خالص و ناخالص در این است که حاشیه سود ناخالص، هزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. اما در تحلیل حاشیه سود خالص ممکن است چالش دیگری هم وجود داشته باشد که باید به آن‌ها توجه شود.

تپسی در پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۲ که دوره ۱۲ ماهه خود را سپری کرده است، موفق به ثبت ۲۲۳ میلیارد تومان سود انباشته شده است که ۱۴۶ میلیارد تومان بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است.

با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی “تپسی” می‌توان دریافت که این شرکت موفق به تحقق ۶۶۱ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. سود محقق شده هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، ۳۰۶ ریال بود.

link

مطالب مرتبط

تپسی شاپ
تپسیگزارش و تحلیل

تپسی شاپ به زودی خرید از فروشگاه‌ها را ممکن می‌کند

براساس شنیده‌ها قرار است «تپسی شاپ» آغاز به کار کند و به عنوان یکی از سرویس‌های تپسی به سوپراپلیکیشن جدید این تاکسی اینترنتی اضافه شود. ظاهرا تپسی قصد دارد
براساس شنیده‌ها قرار است «تپسی شاپ» آغاز به کار کند و به عنوان یکی از سرویس‌های…
تپسی

آیا تپسی مدرسه به تعطیلات تابستانی می‌رود؟

بررسی صورت‌های مالی سرویس مدرسه تپسی در سامانه کدال نشان از زیان قابل‌‌توجه این شرکت دارد و به این ترتیب ادامه فعالیت آن را با شک و تردید همراه کرده است. به این
بررسی صورت‌های مالی سرویس مدرسه تپسی در سامانه کدال نشان از زیان قابل‌‌توجه این شرکت دارد…
تپسی

عاقبت «عجله دارم» تاکسی‌های اینترنتی چه شد؟

با انتشار نامه‌‌‌ رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار درباره صورت‌‌‌جلسه بررسی بازگشت گزینه «عجله دارم» به تاکسی‌‌‌های اینترنتی، گزارش‌‌‌هایی از موافقت معاونت
با انتشار نامه‌‌‌ رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار درباره صورت‌‌‌جلسه بررسی بازگشت گزینه «عجله دارم» به…
تپسی

معاونت حقوقی ریاست جمهوری: تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند گزینه عجله دارم را برگردانند

معاونت حقوقی ریاست جمهوری طی نامه‌ای اعلام کرده که گزینه «عجله دارم» در اسنپ و تپسی مصداق گران‌فروشی نیست و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند این گزینه را به خدمات
معاونت حقوقی ریاست جمهوری طی نامه‌ای اعلام کرده که گزینه «عجله دارم» در اسنپ و تپسی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم