سازمان نصر تهران و اتاق بازرگانی برای داوری پرونده‌ها تفاهم‌نامه امضا کردند

تفاهم نامه همکاری مرکز داوری سازمان نصر تهران و مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران امروز درنمایشگاه الکامپ ۲۰۲۴ امضا شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، در آخرین روز از برپایی نمایشگاه الکامپ تفاهم نامه همکاری دو مرکز داوری بین علی حکیم جوادی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و حمید رضا علومی رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران برای داوری و رسیدگی به شکایات قراردادهای تجاری و بازرگانی با استفاده از داورهای تخصصی هر دو مرکز امضا شد.

علی حکیم جوادی رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در مراسم امضا تفاهم نامه گفت: مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران خدماتی از جمله حل و فصل اختلافات به صورت قطعی و لازم الاجرا، ارائه نظریه مشورتی حقوقی ، ارائه نظریه مشورتی فنی و کارشناسی به  فعالان این صنف ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه در کشور ظرفیت های زیادی داریم ولی جزیره ای کار می کنند افزود: امروز سعی کردیم با امضای این تفاهم نامه

تعامل بیشتری را  با بخش خصوصی و چه دولتی به  خصوص با اتاق بازرگانی به نفع صنف ایجاد کنیم،امیدواریم این مرکز داوری ها انتقال تجربیات داشته باشند،بتوانند به لحاظ دانش و تجربیات در این حوزه تعامل داشته باشند.

وی گفت: از همه مهمتر ما در سازمان نظام صنفی در حوزه فناوری اطلاعات  یک تخصص ویژه داریم که قطعا می توانیم  به عنوان بازوی خوب عمل کنیم و دوستان در اتاق بازرگانی می توانند پرونده هایی که به این حوزه نزدیک است را به مرکز داوری ما ارجاع دهند.

وی افزود: ما در این دوره داریم سرمایه گذاری بیشتری می کنیم تا مرکز داوری را توسعه دهیم شاید ما تنها مرکز داوری باشیم که بتوانیم این کار را انجام دهیم.

حکیم جوادی افزود: امیدوارم با امضا این تفاهم نامه در قالب همکاری سازمان نظام صنفی بااتاق بازرگانی شاهد تعامل نزدیک  در تفاهم نامه های بعدی داشته باشیم.

در این نشست حمید رضا علومی رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی تهران ضمن ابراز خرسندی از شکل گیری این تعامل در این نشست در خصوص داوری  گفت: اهمیت صنعت فناوری اطلاعات  غیر قابل انکار است از طرف دیگر حدوث اختلاف در قراردادهای بازرگانی قابل انکار است،کیفیت این اختلافات در مباحث تخصصی و به دست افراد متخصص کارشناس به موضوعات تخصصی حل و فصل شود.

وی ادامه داد: ما با امضای این تفاهم نامه انشالله بستری را فراهم خواهیم کرد که با تعامل تجربیات در کنار مرکز داوری نظام صنفی رایانه ای استان تهران باشیم. وی یادآور شد: در بحث قراردادهای  بازرگانی و تجاری شیوه حل و فصل اختلاف  در صورتی که طرفین در قرارداد اعلام نکردند مراجع قضایی هستند، بنابراین باید افراد سعی کنند در قراردادهای خود به این امر توجه کنند.

وی افزود: داوری در اختلافات قراردادها نسبت به دادگاه ها مزیت هایی از جمله سرعت رسیدگی،تخصصی بودن، هزینه‌ای  قابل توجه است.

link

مطالب مرتبط

خبرها

پادکست اخبار استارتاپی هفته؛ از طرح جدید تپسی برای رانندگانش تا گزارش مایکت

پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت ۲۵۲ این پادکست، از طرح جدید تپسی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم