لزوم حمایت از طرح‌های استارتاپی موثر در گردشگری و اشتغالزایی روستایی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه بسترهای جدید برای رشد اقتصادی کشور از جمله استارتاپ‌های حوزه‌های مختلف، گفت: یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور که دامنه آن کل کشور را شامل می‌شود موضوع اقتصاد گردشگری و توسعه آن است که البته در ایام همه‌گیری کرونا شاهد تحت تاثیر قرار گرفتن آن نیز بودیم.

محسن علیزاده در گفت و گو با ایسنا، توسعه روستاهای توریستی و تعیین تکلیف کسب و کارهای مربوط به حوزه گردشگری را از تکالیف دولت در برنامه ششم توسعه برشمرد و گفت: بهره‌گیری از ایده‌های نوآورانه در حوزه گردشگری به ویژه استارتاپهای این حوزه از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه سامانه‌ها و استارتاپ‌های گردشگری توانسته‌اند در توسعه کارآفرینی روستایی و درآمدزایی برای مردم بومی در شهرها و روستاهای توریستی کشور نقش موثری داشته باشند.

علیزاده از کارآفرینی در روستاهای سراسر کشور در قالب اقامتگاه‌های بومگردی را از جمله ظرفیت‌های حوزه گردشگری برشمرد و با اشاره به ایده‌های نوآورانه‌ای که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: پلتفرم‌ها و سامانه‌های آنلاین اجاره ویلا و اقامتگاه توریستی مثل هومسا، جاباما، جاجیگا و … این امکان را برای بومیان هر منطقه ایجاد کرده‌اند تا با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، علاوه بر میزبانی از مردم سایر نقاط کشور، موجب توسعه صنعت گردشگری کشور و رونق کسب و کارهای بومی شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توجه به اقتصاد دیجیتال و استارتاپ‌ها را از جمله مسائلی برشمرد که باید در دستور کار جدی دولت سیزدهم باشد و گفت: دولت باید در کنار مانع‌زدایی از پلتفرمهای حوزه گردشکری، برنامه حمایتی مناسبی را هم در جهت رشد و توسعه آنها در نظر بگیرد چراکه توسعه حوزه گردشگری اثرات قابل توجهی در حوزه اقتصاد ملی خواهد داشت.

نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش اپلیکیشن‌های استارتاپی در توسعه گردشگری کشور، اضافه کرد: استارتاپ‌های حوزه گردشگری با بهره‌گیری از ایده‌های نوآورانه و نخبگان جوان و با انگیزه توانسته‌اند صنعت گردشگری را متحول کنند و در این میان کسب و کارهای بزرگی نیز به وجود آمده است.

/ایسنا

link

مطالب مرتبط

اسنپ

اعلام نتایج طرح معافیت از کمیسیون رانندگان مبتلا به ام‌اس در اسنپ

اسنپ کاربران راننده مبتلا به بیماری ام‌اس را از پرداخت کمیسیون با ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۴۲۴ میلیون تومان معاف کرد. به گزارش روابط عمومی اسنپ، در طرح معافیت از
اسنپ کاربران راننده مبتلا به بیماری ام‌اس را از پرداخت کمیسیون با ارزش بیش از ۲…
خبرها

گردش مالی ۳۴۰۰ همتی تجارت الکترونیک در سال گذشته

رییس مرکز تتا گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تحت نظارت وزارت صمت قرار دارند که گردش مالی آن‌ها در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۳۴۰۰ همت بوده است.
رییس مرکز تتا گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تحت…
همراه اول

تمامی سایت‌های روستایی همراه اول خراسان شمالی ۴G شد

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از اتصال تمامی سایت‌های روستایی همراه اول استان به شبکه فورجی خبر داد. به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان شمالی، رسول علی
مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از اتصال تمامی سایت‌های روستایی همراه اول استان به شبکه فورجی…
ایرانسل

نشان طلایی «هوش مصنوعی در روابط عمومی» برای ایرانسل

یازدهمین دوره «جشنواره ستارگان روابط‌ عمومی ایران»، سه نشان ویژه «ستاره ملی ارتباطی مدیر ارشد» برای مدیرعامل ایرانسل و «ستاره طلایی روابط ‌عمومی» و «ستاره ملی
یازدهمین دوره «جشنواره ستارگان روابط‌ عمومی ایران»، سه نشان ویژه «ستاره ملی ارتباطی مدیر ارشد» برای…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم