نهال امید؛ طرح دیجی‌کالا برای کاشت درخت با استفاده از امتیازهای دیجی‌کلاب

باشگاه مشتریان دیجی‌کالا در آخرین اقدام خود یک مأموریت جدید در قالب بازی به مجموعه مأموریت‌های دیجی‌کلابی اضافه کرده است؛ نهال امید.

 

نهال امید عنوان طرحی جدید با دغدغه‌های محیط زیستی از سوی دیجی‌کلاب است که به کاربران امکان تبدیل کردن امتیازها (سکه‌های) دیجی‌کلاب را به نهال درخت می‌دهد. این مأموریت فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از کاربرانی است که دوست دارند با یک تیر دو نشان بزنند، هم امتیازهای خود را در راه صحیحی مصرف کنند و هم به کاشت نهال بیشتر برای پاکیزگی زمین کمک کنند.

 

چطور در بازی نهال امید شرکت کنید؟

 

شرکت در مأموریت نهال امید دیجی‌کلاب مسیر ساده‌ای دارد و مانند دیگر بازی‌های باشگاه مشتریان دیجی‌کالا پس از وارد شدن به بخش دیجی‌کلاب در حساب کاربری، از طریق قسمت مأموریت‌های دیجی‌کلابی قابل دسترسی است.

 

در این بخش علاوه بر اینکه می‌توانید با ثبت نظر برای خرید و دعوت از دوستان، امتیاز دیجی‌کلاب خود را افزایش دهید، می‌توانید از قسمت دنیای بازی وارد بازی نهال امید شوید، این بازی در کنار دیگر بازی‌ها شامل هفت گنج و گردونه شانس قرار دارد.

 

در طرح نهال امید، می‌توانید با اختصاص ۱۰ امتیاز شروع کنید و به دلخواه تعداد سکه‌های خود را برای کاشت نهال افزایش دهید. همچنین در صورتی که جزء ۳۰۰ نفر اولی باشید که بیشترین امتیاز را برای کاشت و رشد نهال هدیه می‌دهد، دیجی‌کالا کاشت یک نهال به نام اختصاصی شما را انجام می‌دهد و شناسنامه و موقعیت جغرافیایی نهالتان را برای شما ارسال می‌کند.

از اینجا می‌توانید وارد بازی نهال امید شوید

محیط زیست ایران، موضوع مهمی برای دیجی‌کالاست و بخش مسؤولیت‌های اجتماعی دیجی‌کالا در تلاش است تا با طرح و پیشبرد پروژه‌هایی مانند نهال امید، گامی هرچند کوچک برای فراهم کردن شرایط مناسب برای مشارکت عمومی ایجاد کند. به این صورت هر فرد نه تنها با سرمایه و ارزش مورد نظر و مطلوب خود در این مشارکت سهیم می‌شود بلکه هر فرد، به سرمایه‌ای ارزشمند در فرایند احیای جنگل‌ها و نهال کاری تبدیل می‌شود.

از این رو با توجه به حساسیت‌های عمومی جامعه و آگاهی ایجاد شده در حوزه توجه به سرمایه‌های تاریخی و طبیعی کشور، دیجی‌کالا نیز با ایجاد بستری در قالب بازی نهال امید در دیجی‌کلاب برای توسعه فضای مشارکت در پروژه‌های محیط زیستی تلاش می‌کند. در این بازی هر کدام از کاربران می‌توانند با استفاده از امتیازهای خود در دیجی‌کلاب، تمام یا بخشی از هزینه‌ی کاشت یک درخت را به دلخواه خود تامین کنند. ایجاد فضایی ساده، جذاب و شفاف برای کمک به محیط زیست از ویژگی‌های اصلی مشارکت کاربران در قالب بازی نهال امید است.

دیجی‌کالا پس از تامین هزینه هر درخت، نهالی را در مناطق تخریب شده جنگل‌های هیرکانی با کمک تیم «بانی جنگل» خواهد کاشت. بانی جنگل نام پروژه‌ای است که برای احیای بخش‌های تخریب شده از جنگل‌های هیرکانی در منطقه لیشک سیاهکل، تلاش می‌کند. گفتنی‌ست دیجی‌کالا با توجه به دغدغه‌های خود در حوزه‌ی محیط زیست پس از مشارکت در پروژه درختکاری این منطقه و همچنین پروژه‌هایی همچون «یاری نگهبانان زاگرس» با کمک سازمان‌های مردم نهاد، تلاش می‌کند تا سهم کوچکی از مسئولیت پذیری اجتماعی خود را در این حوزه محقق کند.

link

مطالب مرتبط

اسنپ

اعلام نتایج طرح معافیت از کمیسیون رانندگان مبتلا به ام‌اس در اسنپ

اسنپ کاربران راننده مبتلا به بیماری ام‌اس را از پرداخت کمیسیون با ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۴۲۴ میلیون تومان معاف کرد. به گزارش روابط عمومی اسنپ، در طرح معافیت از
اسنپ کاربران راننده مبتلا به بیماری ام‌اس را از پرداخت کمیسیون با ارزش بیش از ۲…
خبرها

گردش مالی ۳۴۰۰ همتی تجارت الکترونیک در سال گذشته

رییس مرکز تتا گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تحت نظارت وزارت صمت قرار دارند که گردش مالی آن‌ها در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۳۴۰۰ همت بوده است.
رییس مرکز تتا گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تحت…
همراه اول

تمامی سایت‌های روستایی همراه اول خراسان شمالی ۴G شد

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از اتصال تمامی سایت‌های روستایی همراه اول استان به شبکه فورجی خبر داد. به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان شمالی، رسول علی
مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از اتصال تمامی سایت‌های روستایی همراه اول استان به شبکه فورجی…
ایرانسل

نشان طلایی «هوش مصنوعی در روابط عمومی» برای ایرانسل

یازدهمین دوره «جشنواره ستارگان روابط‌ عمومی ایران»، سه نشان ویژه «ستاره ملی ارتباطی مدیر ارشد» برای مدیرعامل ایرانسل و «ستاره طلایی روابط ‌عمومی» و «ستاره ملی
یازدهمین دوره «جشنواره ستارگان روابط‌ عمومی ایران»، سه نشان ویژه «ستاره ملی ارتباطی مدیر ارشد» برای…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم