برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

نهال امید؛ طرح دیجی‌کالا برای کاشت درخت با استفاده از امتیازهای دیجی‌کلاب

باشگاه مشتریان دیجی‌کالا در آخرین اقدام خود یک مأموریت جدید در قالب بازی به مجموعه مأموریت‌های دیجی‌کلابی اضافه کرده است؛ نهال امید.

 

نهال امید عنوان طرحی جدید با دغدغه‌های محیط زیستی از سوی دیجی‌کلاب است که به کاربران امکان تبدیل کردن امتیازها (سکه‌های) دیجی‌کلاب را به نهال درخت می‌دهد. این مأموریت فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از کاربرانی است که دوست دارند با یک تیر دو نشان بزنند، هم امتیازهای خود را در راه صحیحی مصرف کنند و هم به کاشت نهال بیشتر برای پاکیزگی زمین کمک کنند.

 

چطور در بازی نهال امید شرکت کنید؟

 

شرکت در مأموریت نهال امید دیجی‌کلاب مسیر ساده‌ای دارد و مانند دیگر بازی‌های باشگاه مشتریان دیجی‌کالا پس از وارد شدن به بخش دیجی‌کلاب در حساب کاربری، از طریق قسمت مأموریت‌های دیجی‌کلابی قابل دسترسی است.

 

در این بخش علاوه بر اینکه می‌توانید با ثبت نظر برای خرید و دعوت از دوستان، امتیاز دیجی‌کلاب خود را افزایش دهید، می‌توانید از قسمت دنیای بازی وارد بازی نهال امید شوید، این بازی در کنار دیگر بازی‌ها شامل هفت گنج و گردونه شانس قرار دارد.

 

در طرح نهال امید، می‌توانید با اختصاص ۱۰ امتیاز شروع کنید و به دلخواه تعداد سکه‌های خود را برای کاشت نهال افزایش دهید. همچنین در صورتی که جزء ۳۰۰ نفر اولی باشید که بیشترین امتیاز را برای کاشت و رشد نهال هدیه می‌دهد، دیجی‌کالا کاشت یک نهال به نام اختصاصی شما را انجام می‌دهد و شناسنامه و موقعیت جغرافیایی نهالتان را برای شما ارسال می‌کند.

از اینجا می‌توانید وارد بازی نهال امید شوید

محیط زیست ایران، موضوع مهمی برای دیجی‌کالاست و بخش مسؤولیت‌های اجتماعی دیجی‌کالا در تلاش است تا با طرح و پیشبرد پروژه‌هایی مانند نهال امید، گامی هرچند کوچک برای فراهم کردن شرایط مناسب برای مشارکت عمومی ایجاد کند. به این صورت هر فرد نه تنها با سرمایه و ارزش مورد نظر و مطلوب خود در این مشارکت سهیم می‌شود بلکه هر فرد، به سرمایه‌ای ارزشمند در فرایند احیای جنگل‌ها و نهال کاری تبدیل می‌شود.

از این رو با توجه به حساسیت‌های عمومی جامعه و آگاهی ایجاد شده در حوزه توجه به سرمایه‌های تاریخی و طبیعی کشور، دیجی‌کالا نیز با ایجاد بستری در قالب بازی نهال امید در دیجی‌کلاب برای توسعه فضای مشارکت در پروژه‌های محیط زیستی تلاش می‌کند. در این بازی هر کدام از کاربران می‌توانند با استفاده از امتیازهای خود در دیجی‌کلاب، تمام یا بخشی از هزینه‌ی کاشت یک درخت را به دلخواه خود تامین کنند. ایجاد فضایی ساده، جذاب و شفاف برای کمک به محیط زیست از ویژگی‌های اصلی مشارکت کاربران در قالب بازی نهال امید است.

دیجی‌کالا پس از تامین هزینه هر درخت، نهالی را در مناطق تخریب شده جنگل‌های هیرکانی با کمک تیم «بانی جنگل» خواهد کاشت. بانی جنگل نام پروژه‌ای است که برای احیای بخش‌های تخریب شده از جنگل‌های هیرکانی در منطقه لیشک سیاهکل، تلاش می‌کند. گفتنی‌ست دیجی‌کالا با توجه به دغدغه‌های خود در حوزه‌ی محیط زیست پس از مشارکت در پروژه درختکاری این منطقه و همچنین پروژه‌هایی همچون «یاری نگهبانان زاگرس» با کمک سازمان‌های مردم نهاد، تلاش می‌کند تا سهم کوچکی از مسئولیت پذیری اجتماعی خود را در این حوزه محقق کند.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی