چرا سفارش‌مان دیر می‌رسد؟

به گزارش روابط عمومی دیجی‌کالا؛ همه ذوق و شوق سفارش دادن یک کالا به زمانی است که کالا به دست‌مان می‌رسد. لحظات نزدیک به تحویل کالا و دریافت آن هیجان زیادی دارد اما گاهی این هیجان با تاخیر کالا حسابی بهم می‌ریزد.

تاخیر در ارسال کالا یکی از مشکلاتی است که معمولا فروشگاه‌های اینترنتی درگیر آن هستند و بین این فروشگاه‌ها، دیجی‌کالا برای همین مساله با انتقاد مواجه می‌شود. معمولا هم کاربری در شبکه‌های اجتماعی از این که کالایش هنوز به دستش نرسیده یا دیرتر از زمانی که مشخص کرده بوده برایش ارسال شده، گله می‌کند و خیلی‌ها هم با او همراهی می‌کنند.

از بین رفتن هیجان تحویل گرفتن کالا و دیر رسیدن آن ناراحت‌کننده است اما گاهی اتفاقاتی در راه ارسال افتاده که ما از آن بی‌خبریم.

از میان تمام سفارش‌هایی که دیجی‌کالا دارد تنها ۶ تا ۷ درصد با تاخیر ارسال می‌شوند. اما دلیل این تاخیرها چیست؟

  • تاخیر فروشنده‌ها
  • حوادث غیرمترقبه
  • کمبود موجودی انبار
  • بالا رفتن فروش هنگام برگزاری کمپین‌ها و در مناسبت‌های خاص

وقتی فروشنده‌ دیر کرده است

دیجی‌کالا تیمی به نام دیجی‌اکسپرس دارد که لجستیک این بازار آنلاین یعنی ارسال را برعهده دارد. براساس آمار و ارقامی که این تیم دارد دلیل بخشی از دیر رسیدن کالاها، عملکرد فروشنده‌هاست.

تعداد زیادی از کالاهایی که کاربران از دیجی‌کالا سفارش می‌دهند اگر در انبار دیجی‌کالا نباشد، توسط فروشنده تامین می‌شود. در این مسیر ممکن است سفارشی دیرتر ارسال شود.

چرا این اتفاق می افتد؟ معمولا دلیل اصلی این است که فروشنده کالا را دیرتر از موعد مقرر به انبار می‌رساند و وقتی این اتفاق می‌افتد تمام فرایند ارسال دچار مشکل می‌شود.

غیر از این دلیل، در بحث لجستیک هم ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید. بیشتر هم حوادث غیرمترقبه مثل وضعیت آب و هوایی و تصادف است که نمی شود جلوی آنها را گرفت.

جبران می‌کنیم

دیجی‌اکسپرس برای تاخیر فروشنده‌ها و مشکلات لجستیک راهکارهایی دارد. وقتی کالایی یک روز دیرتر از زمان مقرر به انبار می‌رسد در دیجی‌اکسپرس تلاش‌ می‌کنند که این تاخیر در رسیدن کالا، برای کاربر به چند ساعت برسد. در واقع با شبکه لجستیکی که دیجی‌اکسپرس دارد به شکلی برنامه‌ریزی می‌شود که تاخیر جبران شود. برای مشکلاتی مثل تصادف یا برف و باران هم سیستم را به شکلی تعریف می‌کنند که قابلیت جبران یک سری احتمال‌ها و خطاها را داشته باشد.

با همین راهکارها از آن ۶ تا ۷ درصد تاخیر در ارسال دیجی‌کالا که خواندید، ۲  درصد توسط دیجی‌اکسپرس جبران می‌شود و برای بقیه موارد راهکارهایی مثل تعیین زمان جدید تحویل و همراهی بیشتر با کاربر در نظر گرفته می‌شود تا کسی ناراضی و دست خالی از دیجی‌کالا برنگردد.

link

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا

حراج سر ماه دیجی‌کالا به قیمت پارسال

در حراج سر ماه دیجی‌کالا با قیمت پارسال می‌توانید خرید کنید. این حراج از اول اردیبهشت آغاز شده و تا ۷ اردیبهشت ادامه دارد و در آن کالاهای مختلف با تخفیف‌های ویژه ۵
در حراج سر ماه دیجی‌کالا با قیمت پارسال می‌توانید خرید کنید. این حراج از اول اردیبهشت…
دیجی‌کالا

همراه اول اعلام کرد مذاکره برای سرمایه‌گذاری در دیجی‌کالا در جریان است

روز گذشته بسیاری از رسانه‌های بورسی و کانال‌های تلگرامی اعلام کردند که سهام شرکت سرآوا در دیجی‌کالا به همراه اول فروخته شد. این خبر منجر به افزایش قیمت سهام همراه
روز گذشته بسیاری از رسانه‌های بورسی و کانال‌های تلگرامی اعلام کردند که سهام شرکت سرآوا در…
دیجی‌کالا

ماجرای فروش سهام سرآوا در دیجی‌کالا به همراه اول چه بود؟

صبح امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ خبری در رسانه‌های بورسی منتشر شد که سهام دیجی‌کالا به همراه اول فروخته شد. خبری که در رسانه‌ها به سرعت منتشر شد و هنوز هم ادامه دارد این
صبح امروز ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ خبری در رسانه‌های بورسی منتشر شد که سهام دیجی‌کالا به همراه…
دیجی‌کالا

جزییات ارسال در دیجی‌کالا؛ یک سفارش، چند هزینه ارسال

وقتی در یک خرید اینترنتی چند کالا سفارش می‌دهید، منتظرید که همه آنها با هم به دست‌تان برسد و یک هزینه ارسال هم بپردازید. در مورد پلتفرمی مثل دیجی‌کالا این مساله
وقتی در یک خرید اینترنتی چند کالا سفارش می‌دهید، منتظرید که همه آنها با هم به…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم