رکوردشکنی استارتاپ‌های آفریقا در سال ۲۰۱۹

قاره سیاه با توجه به توسعه روزافزون اینترنت، تبدیل به بازار ایده‌آلی برای استارتاپ‌ها شده است و آنها رشد چشمگیری طی یک سال اخیر پیدا کرده‌اند.
شرکت‌های استارتاپی این قاره سال گذشته میلادی مبلغی بالغ بر ۱.۳ میلیارد دلار بودجه برای استارتاپ‌های خود دریافت کردند. در این قاره، این برای نخستین بار است که بودجه استارتاپ‌ها از مرز یک میلیارد دلار در سال عبور می‌کند که این نشان‌دهنده رشد سریع اکوسیستم‌های فناوری در این قاره است.
کشورهای نیجریه و کنیا بهترین مقصدهای سرمایه‌گذاری در قاره آفریقا بوده‌اند که به طور مشترک ۸۱.۵ درصد سرمایه‌گذاری دریافت شده در این کشورها شکل گرفته است که سپس مصر، آفریقای جنوبی، غنا، و اوگاندا در رتبه‌های بعدی هستند.
در سال ۲۰۱۹، بیشترین سرمایه‌گذاری، در استارتاپ‌های بخش “فناوری‌های مالی” صورت گرفته است. فناوری پاک، فناوری سلامت و فناوری کشاورزی نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
فناوری‌های استارتاپی در آفریقا از سال ۲۰۱۸ ناگهان رو به رشدی فزاینده گذاشت و به رکورد ۷۲۵ میلیون دلار دست یافت.
آفریقا از هر لحاظ می‌تواند بازار خوبی برای استارتاپ‌ها باشد. رشد جمعیت، کاهش هزینه‌های اینترنت و افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند با در نظر گرفتن شکاف‌های زیر ساختی در این قاره، چشم انداز یک بازار جذاب را ارایه می‌دهد.

link

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم